ساعی مطرح کرد:

کاهش میزان طلاق زوجین با گسترش سامانه ثبت مداخلات طلاق

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه امروزه آمار طلاق در کشور افزایش یافته است، گفت: باید سامانه ثبت مداخلات طلاق به صورت پایلوت در استان های معین اجرایی شود.

 خانه ملت؛ زهرا ساعی درباره راه اندازی سامانه ثبت مداخلات طلاق، افزود: امروزه طلاق یکی از آسیب های اجتماعی است که متاسفانه طی سال های اخیر افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: راهکار و تمهیدات ویژه برای کاهش طلاق، می تواند به این معضل کمک کند؛ برخی از زوجین با وجود آنکه در ابتدای راه زندگی خود هستند اما با کوچکترین اختلافی آخرین راه را انتخاب می کنند در حالی که باید سازش را بین زوجین ایجاد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: سامانه ثبت مداخلات طلاق می تواند به صورت پایلوت دراستان هایی که آمار طلاق بسیار بالا است اجرایی کرد تا درصد بالایی از طلاق ها کاهش یابد.

وی یادآور شد: باید آگاهی خانواده ها افزایش یابد تا با کوچترین واکنش ها اقدام به طلاق نکنند در این میان بهره گیری از مشاور زبده و خبره می تواند به کاهش بخش قابل توجهی از آمار طلاق کمک کند.

ساعی تاکید کرد: از سویی دیگر دسترسی با سهولت زوجین به مشاوران از اهمیت ویژه ای برخوردار است همچنین باید تمهیداتی اندیشیده شود تا استفاده از این مشاوران به صورت رایگان برای زوجین مهیا شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید مهارت زندگی و تعامل زوجین را افزایش داد، گفت: اموزش ها در خانواده و مدارس بسیار ناکافی است امروزه برخی از زوجین تعامل بین دو طرف را یاد نگرفته اند و نتوانستیم در ارایه آموزش به این افراد موفق عمل کنیم که باید در این زمینه نیز اقدامات اثربخشی انجام شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، طرح زوج و فرد، طلاق، نرخ طلاق، پیشگیری از طلاق