عزیزی:

ضرورت افزایش رقم تسهیلات مسکن در بخش بافت فرسوده

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: افزایش رقم تسهیلات، کاهش نرخ سود و بازنگری در مدت زمان بازپرداخت آن از راهکارهایی است که اقبال مردم به استفاده از تسهیلات ساخت و ساز در بافت فرسوده را افزایش می دهد.

 خانه ملت؛ محمد عزیزی با تاکید بر ضرورت تشویق مردم به ساخت و ساز در بافت های فرسوده، گفت: ارایه تسهیلات کارآمد با نرخ سود منطقی و رقم قابل توجه می تواند ساخت و ساز در این بافت ها را رونق ببخشد.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ارایه مشوق هایی همچون عدم پرداخت هزینه برای کسب جواز و معافیت پرداخت عوارض و همچنین ارایه مجوز برای ساخت طبقه تشویقی می تواند به افزایش ساخت و ساز در بافت فرسوده منجر شود، افزود: برنامه مداری دولت برای ساخت و ساز در بافت فرسوده می تواند توازن میان عرضه و تقاضا در این بازار را به تعادل نزدیک کند.

وی با تاکید بر اینکه مشارکت صاحبان خانه های کلنگی با سرمایه گذار برای ساخت و ساز می تواند اهرم خوبی برای تحول در بافت فرسوده باشد، تصریح کرد: به طور حتم با ساخت و ساز در بافت فرسوده سود خوبی نصیب صاحب خانه خواهد شد که این خود می تواند انگیزه مضاعفی برای ساخت و ساز بیشتر در این حوزه باشد.

ضرورت افزایش رقم تسهیلات مسکن در بخش بافت فرسوده

عزیزی با اشاره به رقم تسهیلات ساخت و ساز در بافت فرسوده و همچنین بازپرداخت آن، گفت: دولت باید تحت عنوان لایحه ای بحث تسهیلات دهی در حوزه مسکن را مدیریت کند به گونه ای که وام دهی در این بخش با در نظر گرفتن توان مالی افراد متقاضی صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر تاکید بر ضرورت بازنگری در میزان تسهیلات مسکن در حوزه بافت فرسوده، افزود: دولت باید در خصوص زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن با توجه به اینکه افراد متقاضی این وام اقشار عمدتا متوسط و ضعیف جامعه هستند بازنگری کرده و زمان این موضوع را بیشتر کند.

عزیزی ادامه داد: طولانی تر شدن زمان بازپرداخت تسهیلات مسکن یکی از راهکارهایی است که می تواند به تشویق در اخذ تسهیلات در این حوزه و ساخت و ساز در بافت فرسوده کمک کند.

وی با اشاره به خطراتی که بافت های فرسوده شهری و روستایی را تهدید می کند، تصریح کرد: غیرمقاوم بودن این نوع بناها یکی از نگرانی هایی است که دولت برای جلوگیری از وقوع حادثه احتمالی از جمله تخریب بنا باید تدبیر ویژه ای در این حوزه داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه بانک ها در ارایه تسهیلات مسکن نباید سخت گیری های بسیار داشته باشند، گفت: بازگشت پول در عوض تسهیلات مسکن برای ساخت و ساز در بافت فرسوده صد درصد بوده زیرا خانه در رهن بانک قرار می گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، خواهان کاهش نرخ سود تسهیلات ساخت و ساز در بافت فرسوده شد و افزود: ارایه تسهیلات ارزان قیمت یکی از راهکارهایی است که به ساخت و ساز در بافت فرسوده و بهتر شدن فضای شهری و روستایی کمک خواهد کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اوراق تسهیلات مسکن، بافت فرسوده، تسهیلات مسکن