ذوالقدر مطرح کرد:

جلب مخاطب جهانی و انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی با تأسیس شبکه های تلویزیونی به زبان های فراگیر جهان

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است تاسیس شبکه های تلویزیونی با برنامه های مناسب به زبان های فراگیر جهان می تواند جلب مخاطب جهانی و انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی را به دنبال داشته باشد.

 خانه ملت؛ سیده فاطمه ذوالقدر آغاز به کار شبکه تلویزیونی روس زبان ایرانی را گامی موثر در گسترش جهانی فرهنگ ایرانی- اسلامی دانست و گفت: تاسیس این شبکه‌ها درصورت تولید برنامه‌های مفید و موثر علاوه بر دستاوردهای فرهنگی می‌توانند سودآوری اقتصادی نیز به دنبال داشته باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که شبکه‌های ماهواره‌ای هزینه‌های هنگفتی را بر کشورها تحمیل می‌کنند، باید با اولویت زبان‌هایی که فراگیری بیشتری در سطح جهان دارند، تاسیس شوند تا مخاطب جهانی بالاتر و بالتبع تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد و از آنجا که روسی زبان پرمخاطب است می‌توان تاسیس شبکه‌ای ماهواره‌ای با این زبان را اقدام درخور توجهی دانست.

پای بخش خصوصی در تاسیس و اداره شبکه‌های ماهواره‌ای به میدان آورده شود

وی با بیان اینکه در تاسیس و اداره شبکه‌های ماهواره‌ای باید پای بخش خصوصی را نیز به میدان کشید، اضافه کرد: مدیران و برنامه‌سازان این نوع شبکه‌ها باید با شناسایی نوع ذائقه مخاطب خود با تولید برنامه‌های جذاب به افزایش مخاطب بی‌اندیشند چراکه در این صورت می‌توانند تبیلغات بیشتر جذب کرده و به صرفه اقتصادی نیز برسند.

ذوالقدر با تاکید بر اینکه در احداث شبکه‌های ماهواره‌ای توجه به کیفیت بیشتر از کمیت باشد، توضیح داد: تاسیس چند ده شبکه ماهواره‌ای به زبان‌های مختلف در صورتی که مخاطب و تاثیرگذاری قابل ملاحظه‌ای نداشته‌ باشند به معنای دور ریختن پول ممکلت است لذا با توجه به اهمیت دستیابی به اقتصاد مقاومتی باید این مسائل را با درایت سبک و سنگین کرد تا متضرر نشویم.

جذب گردشگر با تولید برنامه های جذاب در شبکه‌های ماهواره‌ای

این نماینده مجلس با اشاره به تاریخ، تمدن و جذابیت ایران برای مردمان دیگر کشورها، گفت: تاریخ، فرهنگ، آداب و رسوم، مشاهیر و فضاهای گردشگری ایران برای مردمان سرزمین‌های دیگر بسیار جذاب است و بسیاری از آن‌ها به دنبال کسب اطلاعات بیشتر از ایران هستند بنابراین تاسیس شبکه‌هایی با برنامه‌های مناسب به زبان‌های فراگیر جهان، می‌تواند داشته‌های ایران به دیگر کشورها منتقل کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین معتقد است نمایش اخلاق مهمان‌نوازی و زیبایی ایران در شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی می‌تواند در تقویت جذب گردشگر و صنعت گردشگری بسیار موثر باشد لذا برنامه‌سازان باید در تولیدات خود به این موضوعات نیز توجه کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعضای کمیسیون فرهنگی، انقلاب فرهنگی، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، تور های گردشگری، توریسم و صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری، فرهنگ اسلامی