باستانی خبر داد:

تقدیم گزارش حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر به هیئت رییسه

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه بخش اصلی انفجار معدن زمستان یورت همچنان در حال آواربرداری است، گفت:یکی از دلایل احتمالی وقوع حادثه باتری به باتری کردن لوکوموتیو در داخل معدن است، اما تنها نتیجه اثبات شده نیست.

خانه ملت؛ سعید باستانی با اشاره به دستور رییس مجلس به کمیسیون صنایع و معادن برای تهیه گزارشی در خصوص معدن زمستان یورت آزادشهر از تقدیم گزارش اولیه این کمیسیون به هیئت رییسه مجلس خبر داد.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هنوز بخشی که لوکوموتیو در آن قسمت جرقه زده و منفجر شده در حال عملیات آواربرداری است، افزود:عدم مکانیزاسیون معدن یکی از ایرادات مطرح در زمستان یورت آزادشهر بوده که باید در تمامی معادن صورت گیرد، اما الزامات و نظارت ها بر معادن خصوصی باید بیشتر شود.

عواملی همانند نبود فضای کافی برای خروج گاز در انفجار معدن آزادشهر دخیل است

باستانی با اشاره به دلیل وقوع انفجار در معدن زمستان یورت ادامه داد:یکی از دلایل احتمالی وقوع حادثه باتری به باتری کردن لوکوموتیو در داخل معدن است، اما تنها نتیجه اثبات شده نیست.

وی یادآور شد:ممکن است عوامل دیگری در وقوع این انفجار همانند نبود فضای کافی برای خروج گاز دخیل باشد.

گزارش معدن زمستان یورت برای قرائت در صحن احتمالا طی ماه جاری در دستورکار مجلس قرار گیرد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در بندهایی از گزارش مذکور توضیحاتی در خصوص مالکین معدن و تجهیزات معدن بیان شده است، افزود:گزارش معدن زمستان یورت برای قرائت در صحن احتمالا طی ماه جاری در دستورکار مجلس قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:کمیسیون در این گزارش پیشنهاداتی در بخش فنی، ایمنی، حقوق، پرداخت مطالبات معدنچیان و بیمه آنها مطرح کرده است./

برچسب ها

اثرات اجرای برجام در بخش صنعت، پتروشیمی و معدن کشور، اخبار برگزیده، ارائه الگوی جامع ارزشگداری دارایی های معدنی، ارزیابی برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اعتبار نفت و گاز، اقتصاد معدنی، اکتشافات معدنی، بخش معدن، بخش معدن ایران، بخش معدن و صنایع معدنی، بهای گاز، بودجه نفت و گاز، تخلفات معدنی، لوکوموتیوهای اقتصادی، کمیسیون صنایع، کمیسیون صنایع و معادن