هاشمی تختی نژاد:

حداقل ۵۰ درصد هزینه نوسازی بافت فرسوده باید تسهیلات داده شود

عضو کمیسیون عمران مجلس،با تاکید بر ضرورت افزایش رقم تسهیلات مسکن در حوزه ساخت و ساز بافت فرسوده، گفت: تسهیلات دهی فعلی در این حوزه نمی تواند تحرکی در این بازار ایجاد کند.

 خانه ملت؛ حسین هاشمی تختی نژاد با تاکید بر ضرورت افزایش ساخت و ساز در بافت های فرسوده، گفت: توجه دولت به افزایش تسهیلات مسکن برای ساخت و ساز در بافت فرسوده علاوه بر کاهش خسارت های ناشی از حوادث احتمالی می تواند رونق بازار مسکن را منجر شود.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه احیای بافت های فرسوده با تزریق اعتبارات کارآمد می تواند به افزایش حجم خرید و فروش مسکن منجر شود، افزود: دولت برای ایجاد رونق در بازار مسکن به ویژه بافت فرسوده باید تسهیلات ارزان با نرخ سود پایین و مدت بازپرداخت طولانی ارایه کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه تامین 50 درصد از هزینه ساخت و ساز از طریق تسهیلات می تواند محرک خوبی برای احیای بافت فرسوده باشد، تصریح کرد: احیای بافت فرسوده با توجه به پیامدهای مثبتی که برای بخش مسکن دارد می تواند اولویت کار دولت برای ایجاد تحرک در این حوزه باشد.

هاشمی تختی نژاد ادامه داد: تسهیل شرایط وام دهی در حوزه احیای بافت فرسوده می تواند به افزایش ساخت و ساز و در نتیجه ایجاد تعادلی میان عرضه و تقاضای مسکن که تنظیم قیمت ها را در پی دارد منجر شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه رقم تسهیلات برای احیای بافت فرسوده در مناطق مختلف کشور باید متفاوت باشد، گفت: در کلانشهرها رقم تسهیلات باید بیشتر شود تا هزینه های بالای ساخت و ساز را پوشش دهد.

وی ادامه داد: برآورد هزینه ساخت و ساز در بافت فرسوده برای برنامه ریزی در جهت تامین هزینه های آن یکی از اقداماتی است که دولت می تواند برای تسریع روند نوسازی بافت فرسوده در دستور کار قرار دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مهم تر از اعطای تسهیلات برای نوسازی بافت فرسوده نظارت بر محل هزینه کرد منابع است تا در جای دیگری هزینه نشود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اوراق تسهیلات مسکن، بازار مسکن، بافت فرسوده، تسهیلات مسکن، خروج بازار مسکن از رکود، رونق اقتصادی و اشتغال، نوسازی، نوسازی بافت های فرسوده، کمیسیون عمران