امروز در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مصوب شد؛

ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری با منابع یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تعیین تکلیف لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی خبر داد.

 خانه ملت؛ محمد مهدی مفتح با اشاره به دستور کار یک شنبه (٧ خرداد) کمیسیون عمران مجلس گفت: در این جلسه رسیدگی به لایحه حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی که از سوی صحن علنی مجلس اعاده شده بود در دستور کار قرار داشت.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت در آبان ماه لایحه ای را مبنی بر برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری تقدیم مجلس کرده بود که این مورد موافقت نمایندگان در کلیات واقع شد.

وی افزود: با توجه به وجود ایراداتی در جزییات این لایحه به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ارجاع شد.

مفتح با بیان اینکه برای استفاده از یک و نیم میلیارد دلار جهت ایجاد اشتغال باید تبدیل دلار به ریال صورت بگیرد، گفت: با توجه به تبعاتی همچون افزایش تورم در صورت تبدیل این میزان پول از دلار به ریال کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تبصره ای به لایحه مذکور الحاق کرد.

وی ادامه داد: با الحاق تبصره یاد شده خالص دارایی های خارجی بانک مرکزی رشد نکرده و تورم بیشتر نخواهد شد.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با این تدبیر این میزان پول در موسسات مالی مجاز به صورت قرض الحسنه سرمایه گذاری شده و از این طریق تسهیلات دهی برای ایجاد اشتغال صورت خواهد گرفت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال محرومان، اشتغال و توسعه اقتصادی، اعتبارات سالانه صندوق توسعه، الزام به ارائه عملکرد طرح در ایجاد اشتغال پایدار، ایجاد اشتغال پایدار، توسعه روستایی و عشایری، روستاییان و عشایر، صندوق توسعه، صندوق حمایت از عشایر، طرح ارتقای شاخص های توسعه روستایی و عشایری، منابع صندوق توسعه ملی، کمیسیون برنامه و بودجه