با رأی موافق نمایندگان صورت گرفت؛

تصویب یک فوریت الحاق دو ماده به قانون رفع موانع تولید

نمایندگان مردم در خانه ملت با بررسی یک فوریتی طرح قانونی الحاق دو ماده به قانون رفع موانع تولید موافقت کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 9 خرداد) مجلس شورای اسلامی با بررسی یک فوریتی طرح قانونی الحاق دو ماده به قانون رفع موانع تولید با 130 رأی موافق، 47 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 226 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

گفتنی است مواد یک فوریتی طرح قانونی الحاق دو ماده به قانون رفع موانع تولید به شرح ذیل است:

ماده 1- تسهیلات مصوب برای تولیدکنندگان در «کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید» که با تائید استاندار در هر استان به بانک عامل معرفی می شوند، حداکثر ظرف مدت دو ماه با رعایت مقررات اعطای تسهیلات باید به متقاضی پرداخت شود.

تبصره- دریافت کننده تسهیلات چنانچه وام دریافتی را در غیر از محل مصوب کارگروه به مصرف برساند، اصل وام به اضافه سود و هزینه متعلقه به حال تبدیل می شود و وام گیرنده به مدت پنج سال از دریافت تسهیلات از کلیه بانک ها محروم خواهد شد. بانک مرکزی موظف است تا فهرست افراد محروم از دریافت تسهیلات را به کلیه بانک های کشور ابلاغ کند.

ماده 2- بانک ها مکلفند برای وصول مطالبات خود از بدهکاران، در مرحله اول از راهکارهای اجرائی و قضائی مناسب علیه شخص بدهکار استفاده کنند و تا زمانی که امکان مطالبه بدهی از وام گیرنده وجود دارد، هرگونه اقدام علیه ضامن ممنوع است و صرفا در صورتی که بدهکار فاقد دارایی کافی باشد برای وصول مطالبات به ضامن رجوع شود.

تبصره- تخطی از حکم این ماده توسط مدیران عامل این بانک ها تخلف محسوب می شود و متخلف به انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم خواهد شد.

لازم به ذکر است طرح یک فوریتی الحاق دو ماده به قانون رفع موانع تولید به امضای 30 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، رفع موانع تولید، قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، لایحه رفع موانع تولید، لایحه رفع موانع تولید رقابت پذیر، موانع تولد و توسعه کسب و کارهای خرد، موانع تولید