مرکز پژوهش های مجلس تدوین کرد؛

اقدامات لازم برای بهبود رتبه ایران در گزارش کسب و کار بانک جهانی

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اقدامات لازم برای بهبود رتبه ایران در گزارش سال 2018 انجام کسب و کار بانک جهانی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات اقتصادی این مرکز با بیان این مطلب که طبق آخرین گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی در سال 2017 ، جمهوری اسلامی ایران در رتبه 120 از میان 190 کشور جهان و در جایگاه شانزدهم در میان 25 کشور منطقه سند چشم‌انداز قرار گرفته است، افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با توجه به جایگاه نامطلوب ایران در رتبه‌بندی انجام کسب و کار ، مجموعه مطالعات «راهکارهای بهبود رتبه ایران در گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی» را در سال‌های 1392-1393 تهیه و منتشر کرده است. در این مطالعات راهکارهایی برای وضع ، حذف یا اصلاح قوانین، مقررات و رویه‌های اجرایی با هدف دستیابی کشور به رتبه اول در میان کشورهای سند چشم‌انداز ارائه شده است.

در گزارش حاضر نیز در مجموع 150 مورد از اقدامات لازم برای بهبود رتبه ایران در گزارش انجام کسب و کار به تفکیک نهادها و دستگاه‌های اجرایی مسئول پس از به روز رسانی راهکارهای پیشنهادی مطالعات گذشته با توجه به اقدامات صورت گرفته در دو سال اخیر ارائه شده اند که این مجموعه می تواند مبنایی برای اصلاحات سال‌های آتی فراهم کند و ملاک ارزیابی عملکرد نهادهای مسئول در بهبود رتبه ایران قرار گیرد.

متن کامل گزارش را اینجا ببینید.

برچسب ها

اخبار ویژه، اقدامات لازم برای بهبود رتبه ایران در گزارش کسب و کار بانک جهانی، وضع، حذف یا اصلاح قوانین