امیری خامکانی در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی:

نفت خام از شمول مالیات فروش مستثنی شدند

نایب رییس کمیسیون انرژی در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش گفت: در جریان بررسی لایحه مالیالت بر ارزش افزوده نفت خام، میعانات گازی و گاز طبیعی خام از شمول مالیات فروش مستثنی شدند.

 خانه ملت؛ حسین امیری خامکانی در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون امروز دو دستورکار داشت که دستورکار نخست بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده(12) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی بود که این طرح در کمیسیون رد شد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دستورکار دوم کمیسیون انرژی، افزود:لایحه مالیات بر ارزش افزوده دستورکار دیگر کمیسیون بود، که به عنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون انرژی ارسال شده و کمیسیون اصلی آن کمیسیون اقتصادی است.

مالیات انواع بنزین و سوخت هواپیما 30 درصد تعیین شد

وی با بیان اینکه مواد 4، 9 و 35 این لایحه به کمیسیون انرژی ارجاع شده است، ادامه داد:بند د ماده (4) که درباره خدمات معاوضه(سوآپ) نفت خام و فرآورده های نفتی(بنزین، نفت گاز، نفت کوره، نفت سفید، گاز مایع و سوخت هوایی)، گاز طبیعی و برق بود، به دلیل مغایرت با برنامه ششم رد شد.

امیری خامکانی با بیان اینکه نرخ مالیات فروش کالاها و یا خدمات کالاهای نفتی براساس این ماده تصویب شد، یادآور شد:انواع بنزین و سوخت هواپیما 30 درصد ، نفت گاز و نفت سفید 15درصد، ، نفت کوره و گاز مایع 10 درصد تعیین شده است.

نفت خام، میعانات گازی و گاز طبیعی خام از شمول مالیات فروش مستثنی می باشد

وی افزود:نفت خام، میعانات گازی و گاز طبیعی خام که نهاده اولیه فرآورده‌های نفتی محسوب می شود، از شمول مالیات فروش مستثنی شدند.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: سایر کالاها، محصولات و مشتقات از نفت حسب مورد مشمول مالیات فروش موضوع ماده (9) این قانون می شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تولید نفت خام، صادرات نفت خام، نفت خام، کمیسیون انرژی، کمیسیون انرژی مجلس