طاهرخانی:

کاهش زندانیان جرایم غیرعمد با اجرای سیاست های حبس زدایی

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: برای کاهش زندانیان جرایم غیرعمد اجرای سیاست های حبس زدایی باید مورد نظر قرار گیرد.

 خانه ملت؛ بهمن طاهرخانی درباره اظهارات رییس سازمان زندانها مبنی بر وجود 15 هزار زندانی غیرعمد، افزود: بدون شک باید همه تلاش ها درجهت حبس زدایی باشد و بتوانیم جمعیت زندانیان کیفری را کاهش دهیم از سویی دیگر زندانیان جرایم غیرعمد بخش زیادی از جمعیت زندانیان را تشکیل می دهند که باید این تعداد نیز کاهش یابد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کاهش جمعیت کیفری زندانیان امری ضروری است اما باید این نکته را نیز مدنظر قرار داد که گاهی شرایط اقتصادی سبب شده که مشکلاتی را برای افراد ایجاد کند که ناخواسته وارد زندان می شوند لذا باید به دنبال ایده آل سازی شرایط باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اگر افرادی به جهت سرقت یا رشوه به زندان رفته اند ممکن است از لحاظ اقتصادی دچار مشکل باشد حال ما باید اقتصاد سالم و مولد ایجاد کرد که در کنار مسایل فرهنگی، افراد به جهت جبر اجتماعی اقدام به تخلف نکنند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ضمن آنکه باید سیاست های مجازات جبس را برای کاهش زندانیان در نظر بگیریم لازم است دولت و مجلس با همکاری یکدیگر تلاش کنند تا اقتصاد روان و شفافی داشته باشیم تا در کنار اشتغال زایی بتوان جمعیت زندانیان را کاهش داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، جریمه وحبس، حبس، درآمدهای اشتغالزایی زندانیان، زندان ها، زندانیان، کمیسیون قضایی