فرشادان مطرح کرد:

کاهش اتکای بودجه به درآمد نفت در گرو توسعه صادرات خدمات مهندسی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به صادرات خدمات فنی و مهندسی گفت:حمایت از صادرات کالاهای غیرنفتی و توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی به کاهش اتکای بودجه به درآمدهای نفتی، منتهی می شود.

  خانه ملت؛ سید مهدی فرشادان با اشاره به ضرورت صادرات خدمات فنی و مهندسی گفت: باید از تمامی ظرفیت های صادراتی کشور استفاده بهینه شود.

نماینده مردم سنندج،کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:حمایت از صادرات کالاهای غیرنفتی و توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی به کاهش اتکای بودجه به درآمدهای نفتی، منتهی می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:ایران از لحاظ علمی در جایگاه خوبی قرار دارد و از توان صادرات خدمات فنی و مهندسی برخوردار است.

فرشادان افزود:وزارتخانه های امورخارجه و تعاون،کار و اموراجتماعی باید با هماهنگی زمینه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی را فراهم کنند.

وی ادامه داد:یکی از راهکارهای مهم اشتغالزایی در مقطع فعلی اعزام جوانان تحصیل کرده در رشته‌های فنی -مهندسی است، همچنین باید از فعالیت‌های مراکز دانش بنیان نیز استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم،افزود:در حال حاضر کشور تجربیات خوبی در رشته های مختلف علمی، مانند مانند سدسازی دارد که می توان این تجربیات را با کشورهای مختلف به اشتراک بگذارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد:توجه به مسائل حقوقی و تسهیل روابط بین المللی بانکی از موضوعاتی است که در صادرات خدمات فنی و مهندسی باید مورد توجه قرار بگیرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات صادراتی، توجه جدی به صادرات محور شدن آنها، توسعه صادرات، توسعه صادرات غیر نفتی، کاهش اتکای بودجه به نفت