سلیمی عنوان کرد:

لزوم فعال شدن بخش خصوصی برای راه اندازی سینما در شهرهای کوچک

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به لزوم فعال شدن بخش خصوصی برای راه اندازی سینما در شهرهای کوچک، خواستار حمایت های مادی و معنوی از سینماداران در مناطق محروم شد.

  خانه ملت؛ اصغر سلیمی با اشاره به وضعیت سینما در حوزه انتخابیه خود گفت: از چهار شهر موجود در حوزه انتخابیه سمیرم، فقط شهر سمیرم سینما دارد و اداره فرهنگ و ارشاد سمیرم سینمایی راه‌اندازی کرده اما موفق نبوده و غیرفعال است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر بخش خصوصی یا نهادهای دیگر در این زمینه فعال شوند، قطعا ساخت سینما کارساز است چراکه سینمایی که ساخته می‌شود باید از لحاظ مختلف از جمله صندلی، پرده نمایش، تهویه، بوفه و امکانات دیگری که لازمه یک سینما است، را داشته باشد اما متاسفانه توجه به این مسائل در شهرستان‌ها وجود ندارد.

وی افزود: با حوزه هنری صحبت شده و قرار شد آنها ضمن رایزنی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدبیری بیندیشند تا در شهرستان‌هایی که وزارت فرهنگ نمی‌تواند کاری انجام دهد، حوزه هنری سرمایه‌گذاری کند و این نهاد اعلام کرده می‌توانند سینما را نوسازی کرده و امکانات آن را به روز کنند تا بتوان جذب مردم به بحث سینما و اکران همزمان فیلم‌های سینمایی را داشت.

سلیمی با انتقاد از اینکه تاکنون در بحث سینما کار زیادی انجام نشده است، تصریح کرد: با توجه به فعالیت تلویزیون‌ها، شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های مجازی، سینما کمی مغفول واقع شده است و بسیاری از فیلم‌های سینمایی که ساخته می‌شوند، به صورت غیرقانونی و به صورت سی‌دی در اختیار مردم قرار داده می‌شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم یادآور شد: دولت باید حمایت‌هایی را به بخش خصوصی داشته باشد تا این بخش با انگیزه بهتر و با حمایت‌های مادی و معنوی وارد صحنه سینما شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس در مورد فعال شدن بحث سینما در منطقه خود گفت: باید به مردم انگیزه داده شود که به سینما بیایند، ‌این انگیزه می‌تواند از طریق مختلف ایجاد شود، هم قیمت بلیط‌ فیلمهایی که در شهرستان اکران می‌شود بهتر شود و در برخی از ایام قیمت آن کمتر شود و در مواردی نیز مدارس، ادارات، شوراها و روستاها بتوانند به صورت نیم‌بها یا رایگان فیلم‌ها را تماشا کنند و کم‌کم جایگاه سینما می‌تواند مثل قبل در کشور فعال شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصناف سینمایی، افزایش سهم بخش خصوصی، بخش خصوصی، تقویت بخش خصوصی، ظرفیت های بخش خصوصی، هیئت رئیسه کمیسیون شوراهای مجلس، کمیسیون شوراها