میرزاده:

ضرورت توجه به نیاز جامعه و بازار کار در اجرای طرح هدایت تحصیلی

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد در اجرای طرح هدایت تحصیلی باید به نیاز جامعه و از طرفی بازار کار آینده کشور توجه جدی شود.

 خانه ملت؛ سیدحمایت میرزاده با اشاره به اینکه اجرای صحیح طرح هدایت تحصیلی در مدارس موجب توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی خواهد شد، گفت: در اجرای طرح هدایت تحصیلی باید به نیاز جامعه و از طرفی بازار کار آینده کشور توجه جدی شود زیرا در صورت عدم رعایت موارد مذکور شاهد فارغ التحصیلان بیکار خواهیم بود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شواری اسلامی ادامه داد: نباید از توجه به مولفه آمایش سرزمین در اجرای طرح هدایت تحصیلی غافل شویم.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه در مدارس و حتی دانشگاه‌ها توسعه متوازن رشته‌ها صورت نمی‌گیرد لذا بر این اساس در هر برهه‌ای از زمان دچار مشکلات متعددی بوده‌ایم، افزود: اگر چنین روندی در عرصه آموزش کشور ادامه یابد شاهد تربیت فارغ التحصیلانی خواهیم بود که صرفا مدرک دریافت کرده و به دلیل نبود بازار کار در منطقه زندگی‌شان یا نداشتن مهارت کافی سرگردان مانده‌اند از این رو باید آینده دانش آموزان را جدی گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه نباید در اجرای طرح هدایت تحصیلی دانش آموزان را اجبار به تحصیلی در رشته‌ای خاص کنیم، تصریح کرد: برای هدایت دانش آموزان به منظور ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف باید به علاقه افراد توجه شود و در این میان باید در هر منطقه نیازسنجی نیز صورت بگیرد تا در زمان انتخاب رشته بتوان به دانش آموزان اطلاعات و آگاهی لازم ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح هدایت تحصیلی سبب خواهد شد تا دانش آموزان بیشتری به سمت رشته‌های مهارتی سوق یابند، خاطرنشان کرد: این مهم سبب خواهد شد تا افراد با مهارتی که کسب کرده‌اند در بازار کار جایگاه خوبی کسب کنند./


 

برچسب ها

آمایش سرزمین، آمایش سرزمینی، اخبار برگزیده، بررسی «مسئله هدایت تحصیلی» در آموزش و پرورش ایران، بورس تحصیلی، تحصیلکرده، همایش آمایش سرزمین، کمیسیون آموزش