قره سید رومیانی مطرح کرد:

تشکیل صندوق حمایت از هنرمندان صنایع دستی ویژگی بارز طرح حمایتی مجلس

معاون پارلمانی سازمان میراث فرهنگی اعتقاد دارد تشکیل صندوق حمایت از هنرمندان صنایع دستی و ارائه تسهیلات مسکن برای فعالان این حوزه از جمله ویژگی های طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی مجلس است.

 خانه ملت؛ میرهادی قره‌سید رومیانی در خصوص طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در دستور کار است، گفت: بررسی طرح حمایتی در حوزه صنایع دستی از سوی نمایندگان نشان دهنده اهمیت این عرصه است.

معاون پارلمانی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه چنین دیدگاهی موجب تحول در حوزه صنایع دستی خواهد شد، اظهارکرد: موضوع بیمه هنرمندان صنایع دستی از جمله دغدغه‌های فعالان این عرصه به حساب می‌آید که در طرح مذکور مورد توجه کارشناسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در جلسات تدوین طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی حضور داشتند تا نظرات بخش دولتی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

قره‌سید رومیانی با اشاره به برخی از بندهای طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی، افزود: به عنوان مثال در بندهایی صدور مجوز برگزاری حراج آثار فاخر صنایع دستی و هنرهای سنتی یا برگزاری نمایشگاه های داخلی و بین المللی در زمینه صنایع دستی و هنرهای سنتی برعهده سازمان میراث فرهنگی گذاشته شده است که این مهم سبب تمرکز در سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت بیشتر می‌شود زیرا تاکنون بخشی از روند این امر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و سازمان میراث فرهنگی انجام می‌شد.

وی با اشاره به دیگر مزایای طرح مذکور، ادامه داد: تشکیل صندوق حمایت از هنرمندان صنایع دستی اقدام مناسب دیگری است که در صورت تأیید این موضوع توسط نمایندگان مجلس، هنرمندان صاحب صندوق حمایتی خواهند شد.

معاون پارلمانی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: در این طرح بانک مرکزی مکلف شده برخی از تسهیلات مسکن بانک‌ها را با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی به تامین مسکن هنرمندان صنایع دستی اختصاص دهد که تاکنون در این حوزه توجه جدی نشده بود لذا اقدامی شایسته تلقی می‌شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اوراق تسهیلات مسکن، تسهیلات مسکن، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی، فراکسیون صنایع دستی، قیمت مسکن، میراث فرهنگی، هنرمندان