موسوی خبر داد:

امکان استفاده مجدد از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای طرح های صادراتی و اشتغالزایی

عضو ناظر مجلس در هیئت امنای صندوق توسعه ملی، از امکان استفاده مجدد از تسهیلات صندوق توسعه ملی برای طرح های توسعه صادرات غیرنفتی و اشتغالزایی خبر داد.

 خانه ملت؛ سید فرید موسوی با اشاره به برگزاری نشست امروز صندوق توسعه ملی، گفت: در ابتدای نشست گزارش عملکردی از روند منابع و مصارف صندوق توسعه ملی ارائه شد و پس از بیان نقطه نظرات اعضای صندوق، درباره بودجه سال ٩٦ صندوق توسعه ملی بحث و بررسی صورت گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی راهکارها برای تحقق مأموریت های اصلی صندوق توسعه ملی در اساسنامه تعریف شده است، افزود: بخشی از درآمدهای نفتی و گازی باید به ثروت های مولد و ماندگار تعریف شود که یکی از راهکارها برای عملیاتی کردن این موضوع حضور در بازارهای مالی بین المللی است که تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

توانمدسازی نیروهای انسانی صندوق برای حضور در بازارهای بین المللی

موسوی ادامه داد: مقرر شده در بودجه سال ٩٦ صندوق توسعه ملی تمهیداتی برای توانمندسازی نیروهای انسانی صندوق و استفاده از مشاوران خارجی اندیشیده شود تا صندوق توسعه ملی همانند صندوق های توسعه ملی سایر کشورها در بازارهای بین المللی و سایر کشورها مشارکت داشته باشد.

وی با بیان اینکه اعضاء سپس به اصلاح نظام نامه اعطای تسهیلات توسط صندوق توسعه ملی ورود کردند، یادآور شد: یکی از بندهای نظام نامه گذشته این بود که اگر یک واحد تسهیلاتی می گیرد، تا زمانی که تسهیلات را تسویه نکرده باشد نمی تواند از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کند، که این موضوع مانعی برای واحدهای صنعتی بزرگ ایجاد کرده بود.

دریافت مجدد تسهیلات به شرط عدم بدهی معوق

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: واحدهای بزرگی که طرح های توسعه ای گسترده ای داشتند، به دلیل اینکه یک بار از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کرده بودند، دریافت تسهیلات برای دومین بار به تسویه مورد نخست معطوف می شد.

عضو ناظر مجلس در هیئت امنای صندوق توسعه ملی، تصریح کرد: در نشست امروز مقرر شد واحدهایی که برای توسعه صادرات غیرنفتی و رفع اشتغال فعالیت می کنند، می توانند برای طرح های جدید مجددا از صندوق توسعه ملی استفاده کنند، به شرط اینکه معوقه نداشته نباشند و تسهیلات گذشته بر اساس برنامه ارائه شده پیش رفته باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغالزایی، افزایش اشتغالزایی در بخش صنعت، بودجه اشتغالزایی، تسهیلات صندوق توسعه ملی، توسعه ملی، حساب صندوق توسعه ملی، سرمایه بری زیاد و اشتغالزایی کم، صندوق توسعه ملی، منابع صندوق توسعه ملی