سعیدی مبارکه مطرح کرد:

انتقاد از تداوم سخت گیری بانک ها در پرداخت وام خرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:اینکه بانک ها از شرط؛ معرفی ضامن کارمند رسمی دولت برای پرداخت وام خرد کوتاه نمی آیند، قابل قبول نیست.

خانه ملت؛ با تاکید لزوم ارائه خدمات بانکی به عموم مردم گفت:اینکه عملکرد نظام بانکی کشور به نحویی باشد که برای دریافت یک وام خرد، متقاضی مجبور باشد مدت ها در انتظار باشد به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:با وجود اینکه پرداخت وام خرد می تواند بخشی از مشکلات اقتصادی خانوارهای نیازمند را رفع کند اما متاسفانه به این موضوع توجه نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:روی موضوع کوچک سازی دولت و کاهش تعداد کارمندان در بخش دولتی تاکید می شود اما بانک ها برای ارائه یک وام خرد از شرط؛ معرفی ضامن کارمند رسمی دولت کوتاه نمی آیند که بطور طبیعی شرایط مذکور عملا دریافت وام را برای بسیاری از متقاضیان غیرممکن کرده است.

سعیدی مبارکه در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت افزود:بطور طبیعی تسویه یک وام خرد که معمولا میزان آن بیشتر از 10میلیون تومان نیست با اخذ وثیقه با ارزش معقول، امکان پذیر است بنابراین دلیلی برای سخت گیری غیرمتعارف در زمینه پرداخت وام وجود ندارد.

وی افزود:اینکه وام ها بصورت هدفمند، توسط بانک پرداخت شود اقدام مناسبی است اما این به معنی سخت گیری نیست و باید ارزیابی کارشناسی در این خصوص انجام شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:پذیرش حساب یارانه سرپرست خانوار به عنوان ضمانت وام بانکی در صورت اخذ رضایت از اعضای خانوار متقاضی وام باید ممکن شود تا مشکلات در این رابطه حل شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده