مفتح:

امکان نرخ نزولی تورم با رونق تولید و چاشنی کاهش هزینه

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم بهبود و تسهیل فضای کسب و کار گفت: رونق بخش تولید با لحاظ موضوع کاهش هزینه در روند نزولی نرخ تورم مؤثر است.

  خانه ملت؛ محمد مهدی مفتح در خصوص دو رقمی شدن نرخ تورم گفت: شاخص های اقتصادی نشانگر و نمود حرکت اقتصادی یک کشور محسوب می شوند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نحوه تهیه، دقت و صحت آمارهای اقتصادی نقش مهمی در برنامه ریزی صحیح و کاربرد برای توسعه اقتصاد کشور دارد بنابراین دستکاری و عدم دقت در تهیه یک شاخص به هر دلیلی غیرقابل توجیه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: تهیه آمار ماهانه درخصوص شاخص های مانند نرخ تورم مهم است اما بطور مثال با تحلیل آمار مربوط به یک شاخص اقتصادی در یک ماه یا یک فصل نمی توان درباره وضعیت کلی اقتصاد نتیجه جامع گرفت البته آمار ماهانه و فصلی یک شاخص اقتصادی کاربرد خاص خود را دارد.

مفتح افزود:با تحلیل روند آمارهای واقعی اقتصادی چند فصل می توان برنامه ریزی دقیقی برای رفع مشکلات اقتصاد کشور داشت.

وی با اشاره به توجه دولت به موضوع کاهش نرخ تورم افزود: روند کاهشی نرخ تورم باید بر مبنای مسائل کارشناسی و علمی پیگیری شود و در این راستا باید رونق بخش تولید با لحاظ موضوع کاهش هزینه در این بخش پیگری شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: تلاش برای بهبود و تسهیل فضای کسب و کار در جامعه، کاهش مقررات زائد و همچنین کاهش هزینه مبادله از عوامل ثاثیرگذار در کاهش نرخ تورم است./

برچسب ها

احیای تولید، اخبار برگزیده، افزایش تولید، افزایش تولید داخل، افزایش تولید پایدار، انجام کسب و کار، بازار کسب و کار، بهبود محیط و سهولت انجام کسب و کار، تورم، خروج غیر تورمی از رکود، روند نزولی نرخ تورم، رونق اقتصادی، رونق کسب و کار، فضای کسب و کار