خبر

مسیر شما: اخبار واردات بی رویه با یک فوریت در مجلس بررسی می شود
واردات بی رویه با یک فوریت در مجلس بررسی می شود

نمایندگان مردم در خانه ملت با یک فوریت طرح اصلاح ماده ۳۱ قانون مقررات صادرات و واردات موافقت کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 11 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح اصلاح ماده 31 قانون مقررات صادرات و واردات با دو فوریت این موضوع با 107 رأی موافق، 81 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند.

در ادامه نمایندگان با یک فوریت طرح اصلاح ماده 31 قانون مقررات صادرات و واردات با 131 رأی موافق، 49 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

حسینعلی حاجی دلیگانی با عنوان طراح اصلاح ماده 31 قانون مقررات صادرات و واردات اظهار داشت: طرح مذکور در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: اقتصاد باید بر مبنای تولید باشد چرا که تولید از مهمترین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی است بنابراین انتظار می‌رود هر یک از قوای سه‌گانه در شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی نقش موثری ایفا کنند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: تولید داخلی می‌تواند مشکل 4 میلیون بیکاری کشور را رفع کند اما واردات بی‌رویه سم اشتغال و تولید داخلی است که ثمره‌ای جز بیکاری برای کارگران کشور نداشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر اینکه هر سال مصوباتی با موضوعات اقتصادی در مجلس به تصویب می‌رسد، اظهار داشت: متأسفانه 4 سال از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی گذشته است اما تاکنون شاهد اقدام جدی در این زمینه نبوده‌ایم.

حاجی دلیگانی تأکید کرد: بارها عنوان شده باید از واردات غیرضروری خودداری کرد،اما متأسفانه شاهد آمار نگران‌کننده‌ای در زمینه واردات هستیم./

نظر شما
مشخصات خبر