نورقلی پور اظهارکرد:

بهره وری بیشتر حوزه صنایع دستی در گرو ساماندهی آن

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشاندر در مجلس با تاکید بر اینکه بهره وری بیشتر حوزه صنایع دستی در گرو ساماندهی آن است، نداشتن برنامه ریزی مناسب و عدم سرمایه گذاری در عرصه صنایع دستی این منطقه را موجب کند شدن رشد این صنعت بومی دانست.

 خانه ‌ملت؛ رامین نورقلی‌پور با اشاره به ظرفیت مناسب بندر ترکمن در تولید محصولات صنایع دستی، گفت: امروزه برای بهره‌وری بیشتر در حوزه صنایع دستی بندرترکمن نیاز به ساماندهی وجود دارد تا بتوان علاوه بر معرفی محصولات بومی این منطقه، زمینه فروش و تولید بیشتر را فراهم کنیم.

نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشاندر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون غرفه‌های پراکنده‌ای برای توزیع محصولات صنایع دستی بومی در بندرترکمن وجود دارد، اظهار کرد: باید بتوان با استفاده از ظرفیت موجود زمینه‌ را فراهم کرد تا مراکز فروش بزرگ، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایشگاه‌های دائمی ایجاد شود تا گردشگران بتوانند به راحتی به انواع کالاها دسترسی داشته باشند.

وی ضمن اشاره به اینکه محصولات صنایع دستی این منطقه به درستی معرفی نشده است از این رو چنین موضوعی یکی از نقاط ضعف در این عرصه تلقی می‎شود، ادامه داد: مردم و گردشگران عموما با محصولاتی مانند قالی، قالیچه و فرش ترکمن صحرا آشنا هستند در حالی که محصولات دیگری نظیر انواع زیورآلات و جواهرات سنتی، ابریشم بافی، پشتی، محصولات نمدی، سوزن دوزی و غیره نیز در این منطقه تولید می‌شوند و نیاز به معرفی بیشتر دارند.

نورقلی‌پور تصریح کرد: در حال حاضر در منطقه بندر ترکمن در تلاش هستیم ضمن حمایت از تولیدکنندگان، زمینه حضور این افراد در نمایشگاه‌های منطقه‌ای، ملی و حتی بین المللی را فراهم کنیم تا در حوزه صادرات محصولات نیز شاهد افزایش حجم مبادلات باشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان با اشاره به اینکه توجه به صنعت صنایع دستی می‌تواند به اشتغالزایی در مناطق مختلف کمک شایانی کند، خاطرنشان کرد: می‌توان اذعان کرد که نداشتن برنامه ریزی مناسب و عدم سرمایه گذاری در عرصه صنایع دستی بندرترکمن موجب شده تا این صنعت در این منطقه به خوبی رشد کند از این رو برای رفع مشکلات نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، استان گلستان، اعتبارات صادراتی، بندر ترکمن، توسعه صادرات، توسعه صادرات غیر نفتی، صنایع دستی، فراکسیون صنایع دستی