در جلسه کمیسیون امنیت ملی مصوب شد:

اختصاص ۲هزار میلیارد تومان برای حمایت از فعالیت های ضدتروریستی سپاه قدس و وزارت دفاع

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخی مفاد طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا گفت: حمایت از فعالیت های ضد تروریستی سپاه قدس و وزارت دفاع با اعتبار ۲هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.

 خانه ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی در تشریح دستورکار جلسه دیروز (یکشنبه، 11 تیرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در ابتدای جلسه، نوریان گزارشی از سفر خود همراه با وزیر امور خارجه به سه کشور آفریقایی و خانم چنارانی نیز گزارشی از سفر کمیسیون به استان خراسان رضوی ارائه کردند همچنین در ادامه جلسه، بررسی لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح با حضور طلایی نیک معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بررسی شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ادامه جلسه، لایحه اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط مأموران نیروهای مسلح در موارد ضروری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از اصلاحات پیشنهادی، هر دو لایحه به تصویب رسید.

وی افزود: در پایان جلسه امروز، طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و غیرمتعارف آمریکا مورد بحث قرار گرفت که طرح مذکور دارای 23 ماده بوده و تقریبا تمام فعالیت های تروریستی، حمایت از تروریسم و ضد حقوق بشر آمریکا را در بر می گیرد.

نقوی حسینی ادامه داد: در این طرح مجازات هایی در نظر گرفته شده و همچنین از ایرانیان و شهروندان ایرانی که در هر جای دنیا که از اقدامات آمریکا خسارت دیده باشند حمایت صورت می گیرد، ضمن اینکه در یکی دیگر از مواد این طرح، حمایت از فعالیت های وزارت دفاع و فعالیت های ضد تروریستی سپاه قدس با اعتبار 2هزار میلیارد تومان صورت گرفته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود را راجع به طرح مذکور عنوان کردند و قرار شد کمیسیون تا زمان ارائه طرح به هیأت رئیسه مجلس، جلساتی در این زمینه داشته باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، دستاوردهای جدید وزارت دفاع، سپاه، سپاه پاسداران، فراکسیون حمایت از خانواده های قربانیان ترور، مقابله با تروریسم، نیروهای مسلح، نیروهای مسلح ایران، وزارت دفاع، کمیسیون امنیت، کمیسیون امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی