امروز صورت گرفت:

اعلام آمادگی برای قانونگذاری در حوزه تجاری سازی ایده های علمی

اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، پارک فناوری پردیس را نمونه خوبی دانستند که در آن ضمن فراهم سازی فرصت برای پرورش استعدادهای جوانان، زمینه را برای پرورش ایده های آنان فراهم می کند.

خانه ملت؛ سیدحمایت میرزاده با اشاره به بازدید جمعی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همراه با سورنا ستاری معاون علم و فناوری ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری پردیس، گفت: در بازدید امروز علاوه بر دیدن فیلم‌های پژوهشی جوانان در حوزه‌های مختلف صنعتی، الکترونیک، الکتروتکنیک، گیاهان دارویی، کشاورزی و ... جلسه و تبادل نظر داشتیم.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جوانان تحصیلکرده و فارغ‌التحصیلان کشور در قالب اجتماعات پژوهشی در پارک علم و فناوری پردیس فعالیت‌های مختلفی داشته و ایده‌های خود را پیاده می‌کنند و نیز به مرحله تجاری‌سازی رسانده‌اند؛ همچنین بخشی از این فعالیت‌ها در مرحله تولید و عقد قرارداد با مراکز مختلف بوده و آنطور که گزارش می‌دادند درآمدهای خوبی نیز داشته‌اند.

وی با بیان اینکه ایده بخشی از جوانان در پارک علم و فناوری پردیس در حال تبدیل به مرحله تجاری‌سازی است، خاطر نشان کرد: نمایشگاهی از نمونه‌های دستاوردها در حوزه پزشکی، الکترونیکی و الکتروتکنیکی در این مکان به نمایش گذاشته شده بود و مجموعاً امیدوار کننده بود.

میرزاده در ادامه گفت: پارک فناوری پردیس نمونه‌ خوبی از فراهم‌سازی یک فرصت و زمینه برای جوانان است تا بتوانند به صورت تیمی جمع شوند و کارها و ایده‌های خود را پرورش داده و عرضه کنند که این امر از سوی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری بسیار قابل تقدیر و ستودنی است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا اگر در حوزه تجاری‌سازی نیاز به بخش قانونگذاری نیز باشد کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به آنها کمک می‌کند، ضمن اینکه در برنامه ششم و بودجه96 نیز مواد قانونی خوبی برای این عزیزان دیده شده که از این پتانسیل‌ها نیز بتوانند استفاده کنند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بررسی وضعیت پارک های علم و فناوری در کشور