آزادی خواه:

اجرای قانون حمایت از استادکاران صنایع دستی تحولات بنیادین در حوزه اشتغال و درآمدزایی به همراه دارد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس طرح حمایت از استادکاران صنایع دستی را قابل دفاع و راه گشا دانست و گفت: در صورت تبدیل این طرح به قانون و اجرای آن رشد قابل ملاحظه صادرات غیرنفتی را شاهد خواهیم بود.

  خانه ملت؛ احد آزادی‌خواه با اشاره به تصویب چند ماده از طرح حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی در صحن علنی مجلس به ضرورت اجرایی شدن این طرح پس از طی مراحل لازم اشاره کرد و گفت: اگر این طرح به قانون تبدیل شود تحولات بنیادین در حوزه اشتغال و درآمدزایی در کشور رخ خواهد داد و صنایع دستی به تولید انبوه می‌رسد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، تمامی ماده‌های این طرح را که تاکنون در صحن علنی به تصویب رسیده‌اند، قابل دفاع و راه‌گشا دانست و افزود: مکلف شدن دستگاه‌های دولتی به انتخاب هدایای مورد نظرشان از میان صنایع دستی، معرفی استادکاران و هنر آن‌ها از طریق رسانه ملی، ارائه تسهیلات بانکی و... رشد صادرات غیرنفتی را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه کمیسیون متبوعش متولی امورات مربوط به صنایع دستی است، گفت: سازمان میراث فرهنگی مشخصا متولی اجرای این طرح است و امورات مربوط به صنایع دستی زیرنظر کمیسیون فرهنگی است لذا این کمیسیون باید به عنوان کمیسیون اصلی رسیدگی به طرح مذکور انتخاب می‌شد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارائه تسهیلات، تاکید بیشتر بر بازدهی و درآمدزایی پارک ها، تسهیلات بانکی، صنایع دستی، فراکسیون صنایع دستی، هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی، کمیسیون فرهنگی