خاتمی:

لایحه اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی می تواند بخشی از مشکل مهاجرت از روستاها را برطرف کند

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی،گفت: با اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته ،بخشی از محرومیت از چهره مناطق محروم زدوده خواهد شد .

 خانه ملت؛ سیدمرتضی خاتمی گفت: ازگذشته 30 هزار روستا خالی از سکنه شده اند و روستائیان در جستجوی کار و امرار معاش و همچنین استفاده از امکانات،به شهرها مهاجرت کرده اند ،برای ایجاد اشتغال و امکانات در روستاها بایستی تلاش حداکثری صورت گیرد.

خاتمی با اشاره به لایحه اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها افزود: این لایحه دولت می تواند بخشی از مشکل مهاجرت و همچنین محرومیت روستاها را برطرف کند،سهم کشاورزی در اقتصادکشور به زیر 8 درصد رسیده است با کمبود آب ،استفاده از طرح های مکانیزه کشاورزی نیز باید در اولویت باشد.

وی ادامه داد:به جهت محرومیت ،نبود امکانات ،افزایش هزینه حمل و ...؛ سرمایه گذاری در روستاها و مناطق محروم توجیه اقتصادی و جذابیت ندارد،اما با کار کارشناسی و مشخص کردن مزیت های نسبی هر منطقه و قابلیت ها و توانمندی های موجود در هر بخش از یک سو و اختصاص تسهیلات ارزان قیمت از سوی دیگر، می توان کسب و کار و واحدهای تولیدی را در این مناطق رونق بخشید .

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:روستاییان عزیز، ساکنین مناطق محروم و مرزنشینان سختی کشیده اند وهمیشه بدون ادعا پشتیبان نظام و کشور بوده اند؛ نیاز است که بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند.

نائب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ایجاد اشتغال و تولید در مناطق محروم، روستاها و بخش های مرزی ،بسیاری از مشکلات مردم و جوانان مرتفع خواهد شد و در ادامه با کاهش آسیب ها و ناهنجاریهای اجتماعی ،جامعه پر نشاط تری را شاهد خواهیم بود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال محرومان، تسهیلات صندوق توسعه ملی، توسعه ملی، حمایت از محرومان، صندوق توسعه ملی، مناطق محروم، مناطق محروم کشور، هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس