خبر

مسیر شما: اخبار رفع چالش های شهری هدف اصلی مجلس و شورای پنجم تهران
رفع چالش های شهری هدف اصلی مجلس و شورای پنجم تهران

عضو مجمع نمایندگان تهران با اشاره به تشکیل شورای ۵۱ نفره پایتخت، گفت: این شورا وظیفه انسجام بخشی به تصمیمات مربوط به پایتخت در حوزه شورای شهر و مجلس را بر عهده دارد.

 خانه‌ملت؛ علیرضا رحیمی در خصوص تشکیل پارلمان 51 نفره متشکل از اعضای مجمع نمایندگان تهران و منتخبان شورای پنجم شهر پایتخت، گفت: با توجه به ترکیب سیاسی که در انتخاباتی توسط مردم رقم خورد، فرصتی در اختیار مردم تهران قرار داده شد تا با کمترین اختلاف نظر و بیشترین انسجام مسائل در حوزه مجلس شورای اسلامی و شورای شهر پیگیری شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری اولین نشست بین نمایندگان مجلس و شورای پنجم شهر پایتخت، تصریح کرد: نشست اخیر در حد معارفه و مقدماتی بود اما مهم‌ترین دستاورد آن تشکیل شورای 51 نفره بود که هنوز هم در مرحله مقدماتی است.

وی افزود: شورای 51 نفره وظیفه انسجام بخشی به تصمیمات در حوزه شورای شهر و مجلس شورای اسلامی در محدوده مسائل پایتخت بر عهده دارد، البته این شورا ساختار حقوقی و اداری نخواهد داشت زیرا اعضا از دو حوزه جدا و کاملا مستقل از یکدیگر هستند بنابراین نمی‌تواند چنین ساختاری داشته باشد اما به جهت هماهنگی همسو خواهند بود.

رحیمی با بیان اینکه هماهنگی حداکثری، انتظار مردم از شورای پنجم شهر و مجمع نمایندگان تهران است، گفت: جلسات بعدی شورای 51 نفره هنوز مشخص نیست اما امیدواریم اتفاقاتی که در شورایهای قبل به ویژه چهارم افتاد دیگر تکرار نشود.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در شورای 51 نفره، مجمع نمایندگان تهران به مسائل انتخابات شورای شهر و شهرداران ورود پیدا نخواهد کرد در واقع فضای همکاری جهت رفع چالش‌های تهران و مشکلات مردم و وظایف نظارتی نمایندگان مجلس و شورا است. البته جهت بهبود چالش‌های مدیریتی تمام همکاری را با شورای شهر خواهیم داشت./

نظر شما
مشخصات خبر