رضایی کوچی خبر داد:

ایجاد بانک اطلاعاتی پروژه های عمرانی در کمیسیون عمران

رئیس کمیسیون عمران مجلس از تشکیل بانک اطلاعاتی پروژه های عمرانی در کمیسیون عمران خبر داد و گفت: تسریع در تکمیل این پروژه ها هدف از تشکیل این بانک اطلاعاتی است.

 خانه ملت؛ محمدرضا رضایی کوچی از تصمیم کمیسیون عمران مجلس برای جمع آوری اطلاعات مرتبط با پروژه های عمرانی موجود در کشور خبر داد و گفت: ایجاد بانک اطلاعاتی در خصوص پروژه های عمرانی برای کمک به تسریع در تکمیل آن ها است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه 600 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه کاره در کشور داریم، افزود: بسیاری از پروژه های عمرانی موجود در کشور بیش از 15 یا حتی 20 سال از کلنگ زنی آن ها گذشته اما هنوز تکمیل نشده اند.

وی با بیان اینکه باید راهکاری برای اولویت بندی پروژه های عمرانی در جهت تکمیل و بهره برداری از آن ها در نظر گرفته شود، تصریح کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی مذکور در راستای کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه های مختلف در خصوص پروژه ها در جهت اولویت بندی برای تکمیل آن ها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه شاید برخی از پروژه های عمرانی با بررسی ها از اولویت تکمیل یا حتی ادامه روند ساخت خارج شوند، افزود: نپرداختن به پروژه های غیرضرور و دسته بندی آن ها مهم ترین اقدامی است که با تشکیل بانک اطلاعاتی پروژه های عمرانی در دستور کار قرار می گیرد.

مطالبه از دستگاه های مختلف برای ارایه لیست پروژه های عمرانی نیمه کاره

رضایی کوچی ادامه داد: از دستگاه های مختلف همچون وزارت راه و شهرسازی، دیوان محاسبات، وزارت نیرو و سایر دستگاه های مرتبط خواسته شده تا اطلاعات مرتبط با پروژه های عمرانی را به کمیسیون عمران مجلس ارسال کنند.

وی همچنین از تلاش برای واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی یا جذب سرمایه های خارجی برای تکمیل آن ها خبر داد و گفت: با تشکیل بانک اطلاعاتی در خصوص این پروژه ها جذب سرمایه گذار داخلی یا خارجی بهتر انجام شده و پیشرفت فیزیکی آن ها تقویت می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: با تشکیل بانک اطلاعاتی دست مدیران در اعمال سلیقه برای واگذاری پروژه های عمرانی بسته شده و پروژه ها به ترتیب اولویت در مرحله واگذاری به بخش خصوصی قرار می گیرند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با واگذاری پروژه های عمرانی از کانال بانک اطلاعاتی این پروژه ها که در کمیسیون عمران مجلس تشکیل می شود به طور حتم هر نوع خلاء قانونی در این رابطه نیز رفع می شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات تملک دارایی پروژه های عمرانی، بخش عمران، بودجه پروژه های عمرانی، توسعه و عمران، پروژه های عمرانی