زارع:

کمیسیون اقتصادی آماده همکاری با استارت آپ ها در بحث مالیات

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت های دانش بنیان در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۵ ساله از پرداخت مالیات معاف شوند و این کمیسیون آمادگی دارد که در نگارش قانون مالیات بر ارزش افزوده با شرکت های دانش بنیان همکاری کند.

  خانه ملت؛ رحیم زارع درباره دریافت مالیات از شرکت های دانش بنیان افزود: شرکت های دانش بنیان در اول راه هستند و باید از آنها حمایت کرد و یکی از ابزارهای حمایتی، معافیت از پرداخت مالیات است.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایط رکود نباید بر شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها سخت گیری کرد، زیرا نمی توانند فناوری ها را بومی و انبوه سازی کرده و به اهداف پیش بینی شده در قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و سند چشم انداز دست یابند.

وی اظهار داشت: تسهیلاتی که به شرکت های دانش بنیان داده می شود، بسیار اندک است و برنامه دقیقی برای پرداخت تسهیلات وجود ندارد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: به نظر من باید این شرکت ها در دوره 10 تا 15 ساله در کشور معافیت مالیاتی داشته باشند و اگر فشار زیادی به آنها وارد شود، نمی توانند در مسیر رشد و پیشرفت حرکت کرده و تعطیل خواهند شد.

وی اظهار داشت: اگر از این شرکت ها حمایت نشود حضور در منحنی پیشرفت و دستیابی به تکنولوژی های نوین در بعد زمان برای آنها غیرممکن خواهد بود و با توجه به سند چشم انداز و تعریفی که از اقتصاد دانش بنیان شده ، از علم و دانش روز دور خواهیم ماند.

زارع با بیان اینکه مکمل اقتصاد مقاومتی اقتصاد دانش بنیان است، ادامه داد: سازمان مالیاتی باید به این شرکت ها کمک و از آنها حمایت کند و کمیسیون اقتصادی نیز در زمان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در مواردی که نیاز به حمایت از اقتصاد و شرکت های دانش بنیان باشد، آمادگی همکاری را در نگارش قانون دارد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد مقاومتی، تحقق اقتصاد مقاومتی، دانش بنیان، سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، معافیت مالیاتی، معافیت های مالیاتی