هزارجریبی در نطق میان دستور مطرح کرد:

مبارزه با قاچاق کالا و ارز اصلی ترین راهبرد خروج از وضعیت رکود

عضوکمیسیون بودجه و محاسبات مجلس گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز اصلی ترین راهبرد خروج از وضعیت رکودبوده و مسئله اینجا است که ارگان های ذی ربط در بحث قاچاق کالا به وظیفه خود عمل نکرده و متاسفانه کوتاهی صورت می گیرد.

خانه ملت؛ نبی هزارجریبی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 18 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن ادای احترام به شهدای جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم گفت: در تاریخ 27 اردیبهشت سال 1380 ، هواپیمای نمایندگان شهید استان گلستان به همراه وزیر راه و ترابری شهید دکتر دادمان عازم شهر گرگان بودند،اما متاسفانه خبر سقوط این هواپیما در منطقه جنوب ساری منتشر شد که تمام 30 سرنشین به شهادت رسیدند؛یاد آنها و پدر شهیدم که در آن زمان سخنگوی کمیسیون عمران مجلس بود را گرامی می دارم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا درمجلس شورای اسلامی گفت:یکی از دلایل عمده رکود اقتصادی در کشورمان ضعف مدیریت و عدم اجرای دقیق قوانین است.

وی با بیان این که نظارت بر قانون وظیفه ذاتی نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی است ، گفت: ما وظیفه مصوب کردن قوانین و نظارت بر اجرای قانون را برعهده داریم.

هزارجریبی گفت:ضعف هایی در امور ممکلتی وجود دارد،اما برای اصلاح امور ما نمایندگان ملت باید از خودمان آغاز کنیم. وظیفه داریم به اعتماد صادقانه مردم پاسخ بدهیم.

وی با پیش کشیدن راهکارهایی که در جلسه با رئیس جمهوری ارائه کرده است،گفت:مبارزه با قاچاق کالا و ارز اصلی ترین راهبرد خروج از وضعیت رکود است؛مسئله اینجااست که ارگان های ذی ربط در بحث قاچاق کالا به وظیفه خود عمل نکرده و متاسفانه کوتاهی صورت می گیرد.

این نماینده مجلس دهم گفت:کالاهای قاچاق در کانتینرهای بزرگ و از طریق لنج های بزرگ وارد کشور می شوند. مجلس در این موضوع براساس وظیفه نظارتی با تمام قدرت باید ورود پیدا کند.

لزوم مبارزه با رانت و فساد اقتصادی

عضوکمیسیون برنامه و بودجه در مجلس گفت:مبارزه با رانت و فساد اقتصادی راهبردی است که می تواند به خروج از وضعیت رکود کمک کند.یک کشاورز ساده یا مرزنشین که از رانت مالی و اقتصادی استفاده نمی کند،همین مایی که دست در قدرت داریم و دوستان ما در شکل گیری رانت دخیل هستیم. نباید به دنبال شخص دیگری بگردیم.

وی تصریح کرد:برخی افراد با توجه به ضعف قانون و فقدان نظارت به رانت اقتصادی و مالی دست پیدا می کنند؛امروز کشورمان نیازمند برخورد جدی و جراحی بزرگ در بحث استفاده از رانت است.

هزارجریبی گفت:کسی که به منافع ملی و بیت المال دست درازی می کند باید به سخت ترین شکل ممکن باید مجازات شود.

بلای سودهای بانکی برای زندگی مردم

وی با انتقاد از نظام بانکی کشور ،تاکید کرد: مدعی حکومت اسلامی در ایران هستیم و ربا را حرام می دانیم ولی آیا سیستم بانکی کشورمان اسلامی رفتار می کند؟

این نماینده مجلس دهم گفت: از مراجع و مقام معظم رهبری تقاضا می کنم که در رابطه با سودهای هنگفت بانکی اعلام نظر کنند. زندگی مردم با پول ربای سیستم بانکی تباه شده است.

وی تشریح کرد: وام های بانکی که همه ما اخذ می کنیم زندگی مان را تحت الشعاع قرار داده است.

استان گلستان نیازمند توجه جدی دولت

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: استان نوپای گلستان از محرومیت رنج می برد و مردم این استان همواره در پای صندوق های رای حضور پرشماری داشته است اما مسئله امروز اینجاست که در زمان تخصیص اعتبار و بودجه فراموش می شود.

وی تصریح کرد: از ریاست جمهوری کشورمان خواهش می کنم که به این استان مرزنشین با همزیستی دو مذهب شیعه و سنی توجه جدی تری کند؛ جهت تثبیت اتحاد استان گلستان آقای روحانی باید به بحث تخصیص بودجه توجه کند.

هزارجریبی گفت: استان گلستان صرفا کشاورزی و دامپروری است ؛ متاسفانه در صنایع تبدیلی به شدت ضعیف عمل شده است.همین موضوع منجر به فقدان اشتغال پایدار در استان شده است.

وی در ادامه افزود: رسیدگی به سپرده گزاران کاسپین محدود به استان گلستان نیست و به معضلی برای همه مردم کشورمان تبدیل شده است.

عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس گفت:رسیدگی به رونق کشت پنبه که یک محصول استراتژیک بود ولی متاسفانه در حال نابودی است. علاج بخشی برای سدهای استان همانند سد وشمگیر و مدیریت آب برای کشاورزی باید در دستورکار قرار گیرد.

وی تاکید کرد:رسیدگی به وضعیت معلمان و فرهنگیان حق التدریسی ، رسیدگی به معادن زغال سنگ به ویژه معدن آزادشهر ، رسیدگی به راه آهن گرگان – مشهد،رسیدگی به وضعیت گردشگری استان گلستان ، رسیدگی به نیروهای شرکتی و قراردادی در سازمان های دولتی باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

هزارجریبی در انتها گفت:از همه مردم ایران اسلامی تشکر می کنم که همیشه و در همه صحنه ها پشتیبان جمهوری اسلامی بوده اند. در منطقه گلستان ناامنی بیداد می کرد و از ماموران امنیتی و اطلاعاتی تشکر و تقدیر می کنم ، ما در ماجرای حمله به مجلس شورای اسلامی دیدیم که اگر نیروهای امنیتی و مدافعین حرم نبودند تروریست ها آرامش کشورمان را می گرفتند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، خروج از رکود، خروج از رکود اقتصادی، خروج از رکود تورمی، رکود اقتصادی، سازمان مبارزه با قاچاق کالا، قانون مبارزه با قاچاق کالا، قاچاق، قاچاق کالا، لایحه خروج از رکود