با رأی نمایندگان؛

لایحه عضویت دولت ایران در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی تصویب شد

نمایندگان مردم در خانه ملت با لایحه عضویت دولت ایران در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی موافقت کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 28 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی با 146 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در این ماده واحده آمده است: به دولت اجازه داده می شود در مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی به شرح اساسنامه پیوست عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط و یا کمک اقدام نماید. تعیین و تغییر دستگاه اجرایی طرف عضویت بر عهده دولت است.

تبصره: رعایت اصل 77 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد هرگونه اصلاح اساسنامه موضوع ماده 8 آن الزامی است.

علی ادیانی در موافقت با این لایحه اظهار داشت: عضویت ایران در این مجمع سبب می شود تا جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورهای عضو این مجمع نیز همکاری هایی داشته باشد و زمینه های تقویت مسائل اقتصادی برای کشور را نیز در مسیر صحیح قرار می دهد.

وی افزود: از طرفی دیگر همکاری با کشورهای اسلامی از جمله اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

نادر قاضی پور به عنوان مخالف این لایحه گفت: پرداخت حق عضویت ایران در این مجمع مبلغی است که متعلق به همه ملت ایران است و نمی توان به راحتی از آن گذشت.

دکتر علی لاریجانی با اشاره به موضوع پرداخت حق عضویت در این مجمع گفت: سخنگوی کمیسیون اقتصادی عنوان می کند که حق عضویت در این مجمع 6هزار دلار است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اصل 77 قانون اساسی، مجمع مقامات مالیاتی، مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی، کمیسیون اقتصادی