ساعی در تشریح مصوبات امروز شورای عالی اداری مطرح کرد:

انتصاب ۳۰ درصد از مدیران کشور از میان زنان تا پایان برنامه ششم

عضو ناظر مجلس در شورای عالی اداری گفت: بر اساس مصوبه امروز این شورا ۳۰ درصد مدیران از میان زنان تا پایان برنامه ششم انتخاب می شوند.

 خانه ملت؛ زهرا ساعی با تشریح جلسه یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای عالی اداری، گفت: این جلسه امروز با حضور معاون اول رییس جمهوری، وزرای آموزش و پرورش، دادگستری، علوم و تحقیقات، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر مسئولان برگزار و اینجانب نیز به عنوان عضو ناظر مجلس در این جلسه حضور داشتم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای در دستگاه های اجرایی یکی از دستور کارهای امروز شورای عالی اداری بود، افزود: رویکرد این دستورالعمل این بود که روند بکارگیری بانوان و جوانان در دستگاه های اجرایی برای انجام وظایف تسهیل شود که در این جلسه من به عنوان عضو ناظر مجلس نظرات خود را ارائه کردم.

وی ادامه داد: بانوان به دلیل دارا بودن فاکتورهایی مانند نظم و انضباط بیشتر در انجام فعالیت ها و جوانان نیز به دلیل مزیت های توان و انرژی بیشتر برای پیگیری اهداف بنابراین بهتر است از این شایستگی ها استفاده و درصد حضور بانوان و جوانان را در مناصب مدیریتی افزایش دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: امروزه تمامی کشورها از توانمندی جوانان و زنان در مناصب مدیریتی استفاده می کنند و در جلسه امروز نیز شاخص هایی را از توسعه مدیریتی کشورهای عضو سازمان های همکاری و توسعه اقتصادی در قالب جداولی ارائه کردیم.

ساعی با بیان اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند، ادامه داد: امروزه بیش از نیمی از قبولی دانشگاه ها و فارغ التحصیلان دانشگاهی به بانوان کشور اختصاص داشته و مطالبه امروز زنان کشور حضور جدی در حوزه مدیریت های میانی و کلان است و نگرش مدیران در سازمان ها و نهادها به این موضوع تغییر یابد و اصلاح شده و بانوانی که شرایط احراز پست مدیریتی را دارند دیده شوند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، ادامه داد: در برنامه ششم مجلس قید کرده که تا پایان برنامه ششم 30 درصد از مدیران کشور از میان زنان انتخاب شوند؛ البته الزام آور بودن اجرای این موضوع نیازمند آیین نامه و دستورالعمل بود که دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای در جلسه امروز شورای عالی اداری مطرح و پس از اصلاح به تصویب اعضا رسید که بر اساس این مصوبه سن مدیران کشور تا پایان برنامه ششم 8 سال کاهش و همچنین مقرر شد 30 درصد از مدیران کشور در دستگاه های اجرایی از میان زنان انتخاب شوند.

وی افزود: همچنین مقرر شد در دستورالعمل هایی وزرا موظف و مکلف شوند از بانوانی که شرایط احراز سمت مدیریت را دارند برای معاونان خود استفاده کنند.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی اداری با بیان اینکه مصوبات امروز این شورا نویدبخش جامعه زنان است، گفت: باید با قانونمند کردن و تصویب مصوباتی مانند مصوبات امروز راه را برای حضور زنان شایسته در مناصب مدیریتی هموار کرد./

برچسب ها

آموزش زنان، اخبار برگزیده، استیفای حقوق زنان، اشتغال زنان، برنامه ششم، برنامه ششم توسعه، بسته های حمایتی زنان، تشکل های زنان، حوزه زنان