با رأی موافق نمایندگان صورت گرفت؛

تصویب لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر

نمایندگان مردم در خانه ملت لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر را تصویب کردند.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه 28 تیر ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر با لایحه مذکور 122 رأی موافق، 6رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده واحده لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر آمده است: موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر مشتمل بر یک مقدمه و 22 ماده ون اجازه مبادله اسناد آن نیز داده شده است.

تبصره- رعایت قوانین جمهوری اسلامی در اجرای لایحه مذکور الزامی است.

لازم به ذکر است لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر به منظور مدیریت بحران‌های طبیعی و پیشگیری و واکنش به شرایط اضطراری در دریای خزر در زمینه امکانات حمل و نقل، تجهیزات امداد و نجات، ساماندهی آموزش‌های مردمی، تربیت و ارتقای سطح دانش کارشناسان و مدیران کشور، افزایش سطح همکاری‌های بین‌المللی و آمادگی برای پاسخگویی و واکنش سریع و موثر به حوادث احتمالی با همکاری کشورهای همسایه است./

برچسب ها

آب و هواشناسی دریای خزر، اخبار برگزیده، امنیت دریای خزر، انتقال آب از خزر، منابع دریای خزر، نشست هم اندیشی خزر، هم اندیشی دریای خزر