دلخوش تأکید کرد:

ایجاد بیشترین میزان اشتغال زایی با تقویت صنعت گردشگری و کشاورزی در استان های شمالی

نماینده مردم صومعه سرا درمجلس شورای اسلامی گفت:توسعه گردشگری و کشاورزی می تواند بیشترین میزان اشتغال زایی را در استان های شمالی ایجاد کند.

 خانه ملت؛ سید کاظم دلخوش اباتری درخصوص راهکار ایجاد اشتغال پایدار در استان های شمالی کشور گفت: البته در استان های شمالی کشور اشتغال پایدار وجود دارد؛ولی باید روی امکاناتی که می تواند منجر به اشتغال زایی سریع شود،در استان های شمالی از جمله استان گیلان تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه در این استان ها ظرفیت گردشگری و امکانات توریستی – تفریحی و کشاورزی وجود دارد،اما نتوانسته ایم از این ظرفیت ها به خوبی استفاده کنیم، افزود: کشاورزی دارای زیرمجموعه بسیاری است و تنها شامل برنج نمی شود،بخش های مختلفی در این بخش وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وجود زمین های حاصلخیز کشاورزی و ظرفیت توریستی و گردشگری می‌تواند به عنوان زمینه اشتغالزایی در استان گیلان مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش سن اشتغال و دغدغه‌های خانواده‌ها در این رابطه، توجه به اشتغال‌زایی از اولویت‌های کاری نمایندگان در مجلس دهم است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید با ارائه طرحی، سن اشتغال از ۲۵ سال به ۳۰ سال افزایش یابد و مدت تحصیل و انجام خدمت سربازی نیز برای استخدام لحاظ شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغال زایی بخش صنعت، ایجاد رونق اقتصادی و گسترش صادرات و صنعت گردشگری با هدف ایجاد تقاضا، بخش گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، توریسم و صنعت گردشگری، توسعه گردشگری، رونق بخشیدن به صنعت گردشگری، صنعت گردشگری