بیگلری مطرح کرد:

ساخت مسکن استیجاری نسخه ای برای تعدیل قیمت ها در بازار اجاره بها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت مسکن استیجاری و اجاره به شرط تملیک نیز باید در راستای تعدیل قیمت ها در بازار مسکن مورد توجه قرار بگیرد.

 خانه ملت؛ محسن بیگلری در خصوص وضعیت بازار اجاره بهای مسکن گفت: با وجود اینکه قیمت مسکن در چند سال گذشته با جهش قابل توجهی روبرو نبوده، اما قیمت اجاره بها روند افزایشی را طی کرده است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در چهار سال گذشته با وجود اینکه موضوع مسکن اجتماعی مطرح شده اما در عمل این مهم اجرایی نشده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:علاوه بر پایتخت، در سایر شهرهای کشور نیز هزینه اجاره بها نسبت به سطح درآمدها بالا است.

بیگلری ادامه داد:میزان بالای اقساط و نرخ سود وام مسکن نیز امکان استفاده از این وام را برای عموم مردم سخت کرده است.

بیگلری در ادامه گفت و گوی خود با خانه ملت افزود: باید تدابیر اساسی برای نظارت موثر بر قیمت اجاره بها، اتخاذ شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ساخت مسکن اجتماعی ادامه داد: ساخت مسکن استیجاری و اجاره به شرط تملیک نیز باید در راستای تعدیل قیمت ها در بازار مسکن مورد توجه قرار بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: با لحاظ جمعیت بالای جوان در کشور باید میزان عرضه و تقاضا در بازار مسکن متعادل باشد./

برچسب ها

اجاره، اجاره بها، اخبار برگزیده، انتقال پایتخت، اوراق تسهیلات مسکن، تسهیلات مسکن، طرح برنامه و بودجه، قیمت مسکن، کمیسیون برنامه و بودجه