حمزه مطرح کرد:

گام بلند وزارت بهداشت برای کنترل بیماری های غیرواگیر

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیماری های غیرواگیر عامل ۷۰ درصد مرگ و میرها در کشور است، گفت: وزارت بهداشت باید به سمت پیشگیری از این بیماری هاگام بردارد.

  خانه ملت؛ احمد حمزه با هشدار نسبت به شیوع بیماری های غیرواگیر در کشور با بیان اینکه این بیماری ها عامل 70 درصد مرگ و میرها در کشور است، گفت: بیماری‌های غیرواگیر مهمترین علت مرگ ومیرها در کشور بوده و تغذیه نامناسب، استرس و مصرف زیاد نمک، قند و چربی از مهمترین عوامل خطر این بیماری‌ها به شمار رفته و موجبات شیوع این بیماری ها را فراهم کرده است.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیماری های قلبی- عروقی، فشار خون، دیابت، چاقی، انواع سرطان ها، چربی خون و کبد چرب در صدر بیماری های غیرواگیر قرار دارند.

پیشگیری و آموزش در بیماری های غیرواگیر نقش اساسی دارد

وی با بیان اینکه مقوله پیشگیری و آموزش در بیماری های غیرواگیر نقش اساسی دارد، تصریح کرد: مصرف فست و فودها یکی از عوامل افزایش این بیماری ها است و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر با تغییر شیوه زندگی تحقق می یابد؛ در این رابطه لازم است مردم با تغییر جهت به سمت مصرف مواد غذایی سالم، سلامتی خود را با مصرف غذاهای ناسالم در معرض خطر و تهدید قرار ندهند.

وزارت بهداشت باید به سمت پیشگیری از بیماری های غیرواگیر گام بردارد /نهادینه کردن فرهنگ تغذیه مناسب از ضروری ترین و اساسی ترین نیازهای امروز است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه وزارت بهداشت باید به سمت پیشگیری از بیماری های غیرواگیر گام بردارد، تصریح کرد نهادینه کردن فرهنگ تغذیه مناسب از ضروری ترین و اساسی ترین نیازهای امروز بوده که رسانه های عمومی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه های فرهنگی و آموزشی کشور باید با تولید برنامه های مناسب خطر نقش تغذیه مناسب بر سلامت خانواده را به مردم یادآوری و گوشزد کنند.

اقدامات وزارت بهداشت در مدیریت بیماری‌های غیرواگیر قابل قبول است

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اقدامات وزارت بهداشت در مدیریت بیماری‌های غیرواگیر قابل قبول است، افزود: وزارت ه هر چند تلاش موثری برای پیشگیری از این بیماری ها داشته اما نیاز است تلاش این دستگاه برای مدیریت و کنترل این بیماری ها افزایش یابد.

وزارت بهداشت به تنهایی از عهده مقابله با بیماری های غیرواگیر بر نمی آید

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت بهداشت به تنهایی از عهده مقابله با بیماری های غیرواگیر بر نمی آید، تصریح کرد: مدیریت این بیماری ها نیازمند همکاری موثر رسانه های جمعی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و تمامی دستگاه های آموزشی و فرهنگی بوده و تمامی این دستگاه ها در تغییر نگرش و سبک زندگی مردم دخیل هستند و باید همکاری موثری را با وزارت بهداشت داشته باشند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، افزایش سلامت، بخش سلامت، لایحه بودجه وزارت بهداشت، مرگ و میر، وزارت بهداشت، وزارت بهداشت و درمان