خبر

مسیر شما: اخبار محیط بانان از تمامی مزایای شهدا برخوردار شوند
محیط بانان از تمامی مزایای شهدا برخوردار شوند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با یادآوری اینکه ۱۱۹ محیطبان جان خود را فدای حفاظت از محیط زیست کشور کردند، گفت: محیط بانان باید از تمامی مزایای شهدا برخوردار شوند.

 خانه ملت؛ علی اکبری با یادآوری روز جهانی محیط بان با تاکید بر اینکه تصویب و اجرای لایحه حمایت از محیط بانان باید بهبود وضعیت محیط بانان را در پی داشته باشد، گفت: محیط بانان قشر مظلوم و بی دفاعی هستند که با کمترین امکانات با تمام توان از حیات وحش و منابع طبیعی کشور در برابر شکارچیان غیرمجاز حفاظت می کنند بنابراین می طلبد محیط بانان مورد حمایت های مناسب قضایی، حقوقی، اقتصادی و معیشتی مناسب قرار گیرند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه تعداد محیط بانان جوابگوی حفاظت از حیات وحش و عرصه های طبیعی کشور نیست، گفت: تعداد محیط بانان باید به استانداردهای جهانی نزدیک شود تا بتوانند حفاظت بهتری از محیط زیست داشته باشند.

محیط بانان باید از تمامی مزایای شهدا برخوردار شوند

وی با تاکید بر اینکه محیط بانان باید از تمامی مزایای شهدا برخوردار شوند، تصریح کرد: 119 محیط بان جان خود را در راه حفاظت از عرصه های طبیعی و محیط زیست کشور فدا کردند؛ از آنجایی که محیط بانان به طور مداوم در معرض خطراتی از ناحیه شکارچیان غیرمجاز و متعدیان به محیط زیست قرار دارند بنابراین شغل آنها باید در زمره مشاغل سخت قرار گرفته و معاضدت های قضایی مناسب از آنها در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با بیان اینکه انتظار می رود با تصویب و اجرای لایحه حمایت از محیط بانان مشکلات این قشر برطرف شود، تصریح کرد: تمامی تلاش خود را برای بررسی سریع تر این لایحه در کمیسیون به کار خواهیم برد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حمایت ها از محیط بانان کافی نیست، گفت: شغل محیط بانی مانند سایر مشاغل نیست که بتوانند در شغل دوم مشغول شوند زیرا تمام زمان آنها در حفاظت از عرصه های طبیعی و حیات وحش سپری می شود بنابراین حمایت های معیشتی و اقتصادی از این قشر باید به گونه ای باشد که تمامی توان خود را صرف حفاظت از حیات وحش کنند نه اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی آنها باعث شود در حفاظت از عرصه های طبیعی خللی وارد شود./

نظر شما
مشخصات خبر