مفتح:

تویسرکان تبدیل به قطب تولید دارو درغرب کشور می شود

عضومجمع نمایندگان استان همدان در مجلس گفت:شهرستان تویسرکان با ۳ کارخانه داروسازی در حال تبدیل شدن به قطب داروسازی در غرب کشور است.

خانه ملت؛ محمدمهدی مفتح با اشاره به وضعیت اشتغال در تویسرکان گفت: شهرستان تویسرکان همچون سایر نقاط کشور و استان همدان،از معضل بیکاری رنج می برد؛اما مشکل بیکاری در این شهرستان بسیار حادتر است چراکه پدیده ای به نام مهاجرت در این منطقه وجود دارد که نرخ آن نیز بسیار بالا است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جمعیت تویسرکان در اول انقلاب تقریبا با جمعیت ملایر برابر بوده است؛اما امروز جمعیت ملایر سه برابر جمعیت تویسرکان است و این در حالی است که تویسرکان اوایل انقلاب 140 هزار نفر جمعیت داشته و با اینکه نرخ زاد و ولد مثبت بوده اما امروز بر اساس آخرین سرشماری، به کمتر از 110 هزار نفر می رسد.

مفتح در ادامه با بیان اینکه این کاهش جمعیت نشان دهنده مهاجرت مردم این شهرستان در طول این مدت است تصریح کرد: در حال حاضر جمعیت تویسرکانی های مقیم همدان، کرج ، تهران ،قم و سایر مناطق کشور جمعیت قابل توجهی است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از عمده ترین دلایل مهاجرت گسترده از تویسرکان بیکاری است،یادآور شد: متاسفانه در این سال ها تویسرکان فاقد زیرساخت های لازم برای ایجاد اشتغال بوده است و از این جهت امکان ایجاد واحدهای تولیدی در شهرستان وجود نداشته و به همین دلیل نیز واحد صنعتی قابل توجهی در تویسرکان وجود ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تنها یک واحد با عنوان فیلتر سرکان در منطقه وجود داشته که تاسیس آن به قبل از انقلاب برمی گردد و به دلیل علاقمندی بنیان گذارش تا به امروز فعالیت دارد.

وی تاکید کرد:امسال جهت گیری خود را بر این مبنا استوار کردیم که بیکاری تویسرکان را از راه های اصولی و اساسی برطرف کنیم و زمینه سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران ایجاد کنیم تا مشکل اشتغال و بیکاری برطرف شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در طول این مدت موفق شدیم دو کارخانه داروسازی را در تویسرکان تاسیس کنیم که یکی از این واحدها مراحل پایانی تولید را می گذراند؛کارخانه دیگر در حال تولید مواد اولیه دارو است که با وجود کارخانه فاران شیمی که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است، در حال حاضر با وجود این 3 کارخانه تویسرکان درحال تبدیل شدن به قطب داروسازی در غرب کشور است و امیدواریم که در آینده ای نزدیک قطب تولید دارو در کشور شود./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تولید و صادرات دارو، دارو، داروساز، داروسازها، صادرات دارو، مالیات واحدهای تولیدی، نقدینگی واحدهای تولیدی، واحدهای تولیدی، واحدهای تولیدی آلاینده، واحدهای تولیدی کالا و خدمات، واحدهای تولیدی کشاورزی