دکتر لاریجانی در دیدار با مدیریت امور شعب موسسه اعتباری کوثر مطرح کرد:

کنترل مهاجرت روستاییان به شهرها با ارائه تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه وام قرض الحسنه به روستاییان در راستای اشتغالزایی، می تواند در جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها موثر باشد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به نقل از خانه ملت، دکتر علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است، امروز (سه شنبه 10 مرداد) در دیدار با مدیریت امور شعب موسسه اعتباری کوثر قم گفت: در حال حاضر در استان قم بخشی از باغات با مشکل سرمازدگی روبرو شده و کشاورزان را دچار خساراتی کرده است. بنابراین در راستای تقویت بخش کشاورزی و احیای باغ ها، ارائه تسهیلات اقدام مناسبی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در مجلس مصوبه ای در رابطه با برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان وجود داشته که براساس آن بانک ها نیز باید معادل این میزان منابع در نظر بگیرند تا شرایط برای ارائه وام های با سود کم برای کشاورزان و روستاییان فراهم شود.

دکتر لاریجانی ادامه داد: ارائه وام قرض الحسنه به روستاییان در راستای اشتغالزایی، می تواند در جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها موثر باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ارائه وام قرض الحسنه به روستاییان توسط شعب موسسه اعتباری کوثر اقدام خوبی است و باید ارائه تسهیلات به روستاییان، تولیدکنندگان و نیازمندان در راستای اشتغالزایی ادامه یابد.

لازم به ذکر است در ابتدای این نشست مسعود اقدسی مدیر امور شعب موسسه اعتباری کوثر گزارشی از عملکرد و برنامه های این موسسه به رئیس مجلس شورای اسلامی ارائه کرد./

برچسب ها

اخبار ویژه