فرهنگی:

اثر مثبت افزایش تعرفه صادرات شمش خام در کاهش قیمت آهن

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه یکی از وظایف دولت تنظیم بازار است، گفت: به همین منظور این اختیار ها در اختیار دولت قرار گرفته تا در کمیسیون ماده۱ با ابزار تعرفه گمرکی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند.

خانه ملت؛ ​محمد حسین فرهنگی در خصوص افزایش تعرفه واردات شمش فولاد به‌منظور تامین موارد اولیه تولید کنندگان محصولات فولادی و کاهش قیمت آهن در بازار، اظهار داشت: یکی از وظایف دولت تنظیم بازار است.

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تنظیم بازار باید تولید کننده و مصرف کنندگان ملاحظه نمود، گفت: به‌همین منظور این اختیار‌ات در دست دولت قرار گرفته تا در کمیسیون ماده1 با ابزار تعرفه گمرکی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نمایندگان عضو کمیسیون صنایع مجلس و مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف و مکلف هستند با یک نگاه جامع، کارشناسی و آینده نگر نسبت قسمت مذکور اقدام کنند.

وی در خصوص اینکه افزایش تعرفه‌ها برای کاهش قیمت آهن در بازار تا چه‌میزانی موثر است، بیان کرد: قطعا کاهش و افزایش تعرفه‌ها در تنظیم بازار موثر و تاثیرگذار است، چون در برخی از بخش‌ها نیز تولیدکنندگان داخلی از پایین بودن تعرفه‌ها آسیب می‌بینند و افزایش تعرفه‌ها به آنها کمک می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه تولیدکننده شمش فولادی در کشور داریم اما عمده محصولات خود را صادر می‌کنند، گفت: در همین خصوص نیز کمیسیون ماده 1 می‌تواند افزایش تعرفه را به‌منظور صادرات شمش فولادی در نظر بگیر، گمرک یک نقطه تنظیم کننده برای بخش‌های مختلف صنعت است./

برچسب ها

اخبار برگزیده، سنگ آهن، صنعت فولاد، فولاد، وزارت صنعت، کمیسیون صنایع و معادن