قربانی مطرح کرد:

رشد اشتغالزایی کلید گشایش مسائل اجتماعی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت:رفع مشکلات اقتصادی نقش مهمی در کاهش بزهکاری های اجتماعی در کوتاه مدت دارد.

خانه ملت؛ علی قربانی درباره بررسی تاثیر مشکلات اقتصادی در مسائل اجتماعی، گفت:بدیهی است که توجه همزمان به موضوعات فرهنگی و اقتصادی نقش مهمی در ساخت موفق جامعه دارد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:رفع مشکلات اقتصادی مردم نقش مهمی در کاهش بزه کاری ها در اجتماع دارد، اما نمی توان عنوان کرد که رفع مشکلات اقتصادی تنها عامل برای ساختن جامعه ای خالی از مسائل اجتماعی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:جامعه ایران اسلامی یک جامعه دینی و اخلاق مدار است، بنابراین باید با مراقبت و نهادینه کردن موضوعات فرهنگی و اخلاقی مانع از رشد مشکلات اجتماعی شد؛ البته در راستای انجام این مهم باید مشکلات اقتصادی جامعه را نیز حل کرد.

قربانی در ادامه گفت و گوی خود با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت:نهادینه شدن موضوعات فرهنگی می تواند شرایطی را فراهم کند تا افراد با وجود مشکلات اقتصادی از بزه کاری اجتماعی پرهیز کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم توجه به نقش تقویت بنیان خانواده در جلوگیری از بزه‌کاری های اجتماعی ادامه داد:رفع مشکلات اقتصادی نقش مهمی در کاهش بزه کاری های اجتماعی در کوتاه مدت دارد.هرچند نمی توان گفت مشکلات اقتصادی دلیل اصلی در افزایش آمار طلاق و یا بالا رفتن سن ازدواج است اما رفع مشکلات اقتصادی می تواند بنیان خانوارها را تقویت کند و بطور طبیعی با انجام این مهم مانع بخش قابل توجهی از مشکلات اجتماعی شد.

قربانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات اقتصادی مردم، افزود:علاوه بر برنامه ریزی برای رسیدگی به مسائل اقتصاد کلان کشور، باید برنامه ریزی ها به نحویی باشد تا در کوتاه مدت نیز به معیشت و اقتصاد خانوارها توجه شود بطور مثال رفع مشکلات در زمینه هزینه بالای تامین مسکن و بیکاری از اولویت های اساسی محسوب می شود که نقش مهمی در کاهش مسائل اجتماعی دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:شاید بتوان عنوان کرد با اشتغالزایی و رفع مشکلات اقتصادی در کوتاه مدت بتوان مانع از نیمی از بروز مشکلات اجتماعی شد اما اقدام جدی در این زمینه مستلزم انجام کارهای فرهنگی است./

برچسب ها

آسیبهای اجتماعی، اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال زایی، اشتغال و به طور کلی اقتصاد کشور، اشتغالزایی، معضل بیکاری کشور