همتی:

تولید دانش بنیان در جهاد دانشگاهی ظهور پیدا کرده است

سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، گفت: درون زا بودن و به نوعی دانش درون زا و همچنین تولید دانش بنیان در جهاددانشگاهی ظهور و بروز پیدا کرده است.

خانه ملت؛ احمد همتی ضمن تبریک فرارسیدن سالروز تشکیل جهاددانشگاهی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) افزود: درون زا بودن و رویکرد و نگاه به توان و پتانسیل داخلی، از ویژگی‌های خاص و برجسته‌ مجموعه جهاددانشگاهی است که می‌تواند الگو قرار گیرد.

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جهاد دانشگاهی ثابت کرده است که اگر زمینه پژوهش و تحقیق برای جوانان ما فراهم باشد، می‌توانیم به توان و نیروی داخلی و درونی اتکا کنیم و در زمینه علمی و پژوهشی کشور را ارتقاء دهیم.

وی تأکید کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته جهاددانشگاهی رویکرد و توجه ویژه به مقوله تولید دانش بنیان است که این نیز در جهاددانشگاهی ظهور و بروز پیدا کرده است، یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی، علم و تولید دانش بنیان است که با آن میتوانیم با دنیا رقابت داشته باشیم.

همتی با بیان اینکه کشور ما به شدت به علم و پژوهش و فناوری و همچنین فعالیت شرکت های دانش بنیان احتیاج دارد، گفت: جهاددانشگاهی به عنوان یکی از مراکز موفق علمی در زمینه تحقیق و پژوهش در این حوزه برای سایر مراکز علمی یک الگوی موفق بوده است و همیشه در این مسیر حرکت رو به جلو داشته و در مسیر پیشرفت حرکت کرده است، نمونه بازر و شاخص آن، پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی است که از دستاوردهای علمی، پژوهشی و تحقیقاتی این نهاد به حساب می‌آید و ما امروز در بحث سلول های بنیادی و ... در دنیا حرف برای گفتن داریم.

وی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی و جهادی و با ویژگی‌هایی خوش ذوق، خوش فکر و تلاشگر بوده و امروزه در زمینه علم و تحقیق در کشور سرآمد و الگو است و مسیری که برای آینده خود انتخاب کرده است، رو به جلو و مسیر پیشرفت و توسعه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تأکید کرد: جهاددانشگاهی نهادی است که با کمترین بهره گیری از بودجه دولتی کشور دارای توفیقات و دستاوردهای بسیار شاخص بوده است، در قوانین و مصوبات باید حمایت‌های بیشتری از این نهاد انقلابی و موفق صورت گیرد تا به توفیقات بیشتری دست پیدا کند.

به گزارش مهر، سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، همچنین بر ضرورت تبلیغات، فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی در حوزه علمی، آموزشی، پژوهشی و... در جهاددانشگاهی تأکید کرد و گفت: مردم نیز باید از توفیقات چشمگیر و خدمات مطلوب و اثرگذار جهاددانشگاهی اطلاع پیدا کنند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد دانش بنیان، توسعه دانش بنیان، جهاد دانشگاهی، رویکرد اقتصاد دانش بنیان