هاشمی مطرح کرد:

ارتقای کیفیت شرط اصلی افزایش صادرات تجهیزات پزشکی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، صادرات تجهیزات پزشکی را مشروط به ارتقای کیفیت این محصولات دانست.

خانه ملت؛ همایون هاشمی درباره تلاش سازمان غذا و دارو برای افزایش 10 درصدی صادرات تجهیزات پزشکی، افزود: بدون شک این ظرفیت در کشور ما وجود دارد که با استفاده از تکنولوژی و دانش خود بتوان تجهیزات پزشکی را تولید و آن را به کشورهای دیگر صادر کرد.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروزه کارخانه های تجهیزات پزشکی زیادی در کشور تولید دارد که می توان با بهره گیری از این ظرفیت در جهت صادرات تجهیزات پزشکی در حوزه های مختلف به ویژه تجهیزات توانبخشی استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: باید در مسیر صادرات تجهیزات پزشکی، توجه به بازار رقابت در این حوزه را مورد تاکید قرار داد زیرا کشور ما پایه و قاعده درآمدی اش بر اساس توسعه صادرات نیست لذا اغلب در نیمه راه نمیتوان موفق عمل کرد.

وی یادآور شد: وزارت بهداشت باید به همراه سازمان غذا و دارو بازنگری در فرآیند صادرات تجهیزات پزشکی انجام داد و مسیری را ترسیم کرد تا به کمک سایر دستگاه های مربوطه، شاهد افزایش 10درصدی صادرات این کالاها بود.

هاشمی تاکید کرد: طی چند سال اخیر وزارت بهداشت توانسته در زمینه تولید دارو و تجهیزات پزشکی گام های موثری بردارد و باید از این شرایط به نفع خود استفاده کرد و به دنبال صادرات بیشتر بود البته در این میان شرط موفقیت آن نیز ارتقای کیفیت کالاها اصل مهمی به شمار می رود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: باید با استفاده از ظرفیت صادرات تجهیزات پزشکی شرایط ارزآوری در کشور را مهیا کرد تا در زمینه های دیگر بتوان سرمایه گذاری مناسبی را انجام داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، تجهیزات پزشکی، تولید و صادرات دارو، صادرات دارو، هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، کمیسیون بهداشت مجلس