شیران خراسانی:

تدوین طرح تشدید مجازات جرایم خشن علیه کودکان، معلولان و سالمندان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح یک فوریتی تشدید مجازات خشن ارتکابی علیه بزه دیدگان خاص با ۳۲ امضا تحویل هیات رییسه مجلس شد.

 خانه ملت؛ رضا شیران خراسانی با یادآوری اینکه طرح یک فوریتی تشدید مجازات خشن ارتکابی علیه بزه دیدگان خاص با 32 امضا تحویل هیات رییسه مجلس شد، گفت: متاسفانه شاهد هستیم جرایم خشنی علیه بزه دیدگان خاص مانند کودکان، افراد خردسال، مجنونین، مهجورین، معلولان و افراد مسن در کشور صورت می گیرد که با الحاق یک تبصره به ماده 286 قانون مجازات اسلامی افرادی که مرتکب جرایمی علیه افراد مذکور می شوند به عنوان مفسدالارض شناخته شده و به اعدام محکوم می شوند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شواری اسلامی، گفت: آزار و اذیت پی در پی کودکان در پارس آباد مغان، تهران و مشهد بیانگر این است که باید در مجازات بزهکاران بازنگری انجام شده و مجازات آنها تشدید شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: طرح تشدید مجازات خشن ارتکابی علیه بزه دیدگان خاص ارتکاب چنین اعمالی را در حکم افساد فی الارض معرفی کرده و وارد مباحث دیه نمی شود؛ در واقع به دلیل ابعاد اجتماعی این گونه جرائم اعدام قاتل نباید نیاز به پرداخت مابه التفاوت دیده داشته باشد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، خشونت، خشونت علیه زنان، رفتار خشونت آمیز، فراکسیون حمایت از معلولان، فساد، کمیسیون اجتماعی