برگزاری اولین جلسه کمیسیون مشترک درآمدهای پایدار مجلس به ریاست پروانه مافی

اولین جلسه کمیسیون مشترک درآمدهای پایدار با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس، نمایندگانی از سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور ،مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

خانه ملت؛ اولین جلسه کمیسیون مشترک درآمدهای پایدار با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس، نمایندگانی از سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور ،مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.اولین جلسه کمیسیون مشترک درآمدهای پایدار با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس، نمایندگانی از سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور ،مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران روز گذشته 17 مردادماه برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست پروانه مافی برگزار شد، علی اکبر کریمی و علیم یار محمدی(نواب رئیس)، علی اصغر یوسف نژاد(سخنگو)، شهرام کوسه غراوی(دبیر اول)، صدیف بدری، شهاب الدین بی مقدار، فرج الله رجبی، محمد محمودی شاه نشین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و هوشنگ خندان دل معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور رئیس سابق سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور، تنی چند از کارشناسان و متخصصان مرکز پژوهش ها و نمایندگانی از شهرداری تهران و شورای اسلامی شهر تهران حضور داشتند.

افراد حاضر در جلسه به بحث و بررسی کلیات طرح درآمدهای پایدار پرداختند.

رئیس کمیسیون مشترک درآمدهای پایدار در این جلسه با اشاره به اینکه لایحه درآمدهای پایدار و لایحه جامع مدیریت شهری در دولت در حال طی مراحل نهایی خود هستند، اشاره داشت: «با توجه به اینکه بیش از 34 سال از زمان مقرر برای ارائه لایحه دولت در زمینه درآمدهای پایدار گذشته است، مجلس احساس تکلیف کرده تا در قالب طرح این مورد را پیش ببرد و امیدواریم این اقدام باعث ایجاد فعالیت و تحرک بیشتر در مجموعه هیئت دولت شود تا این لوایح هر چه سریعتر مراحل نهایی خود را برای تصویب در هیئت دولت و ارائه به مجلس شورای اسلامی طی کنند».

پروانه مافی در ادامه با اشاره به اینکه مراحل نهایی لایحه جامع مدیریت شهری قدری بهتر از لایحه درآمدهای پایدار در هیئت دولت پیش رفته است، نسبت به جدیت بیشتر و تسریع در تعیین تکلیف پیش نویس نهایی لایحه درآمدهای پایدار که به تصویب کمیسیون خاص امور کلانشهر تهران و سایر کلانشهر ها رسیده است، اظهار امیدواری کرد. وی همچنین یادآور شد که میتوان بر اساس اشتراکات پیش نویس نهایی لایحه درآمدهای پایدار و طرح درآمدهای پایدار ، به جمع بندی مطلوب رسید.

همچنین در این جلسه نایب رئیس کمیسیون،دیگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر افراد حاضر در جلسه به ارائه نظرات و دیدگاه های خود در ارتباط با این لایحه پرداختند.

نهایتا در این جلسه مقرر شد در جلسه آتی کمیسون مشترک درآمدهای پایدار، کلیات طرح به رای گذاشته شود و در صورت رای آوری بحث و بررسی پیرامون جزئیات طرح در دستور کار کمیسیون مشترک درآمدهای پایدار قرار گیرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، قانون مدیریت شهری، مدیریت شهری