زارع مطرح کرد:

حمایت مجلس از افزایش سقف وام های قرض الحسنه

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش سقف وام های قرض الحسنه بانکی استقبال کرد و گفت: الزام به سپرده گذاری برای دریافت وام های قرض الحسنه قابل قبول نیست.

 خانه ملت؛ رحیم زارع در خصوص افزایش وام قرض الحسنه گفت:براساس تعالیم اسلامی روی سنت پسندیده قرض الحسنه تاکید شده و این مهم ضرورت داشت که با توجه به نرخ تورم، میزان وام های قرض الحسنه بانکی افزایش یابد.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی افزود:باید پذیرفت بخش قابل توجهی از متقاضیان دریافت وام های قرض الحسنه، از لحاظ درآمدی در سطح پایینی هستند و اغلب این نوع وام ها را برای رفع برخی از مشکلات مانند هزینه جهیزیه، درمان و ودیعه مسکن می خواهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اینکه به دلیل اینکه متقاضیان وام های خرد معمولا نیاز اورژانسی به وام دارند و پولی برای سپرده گذاری ندارند، عنوان می شود متقاضیان وام های خرد قرض‌الحسنه باید برای اخذ وام، سپرده گذاری کنند قابل قبول نیست، .

زارع در ادامه گفت و گوی خود با خانه ملت ادامه داد:یکی از مشکلات اصلی در زمینه اخذ تسهیلات بانکی خرد، شرایط دشواری است که بانک ها برای پذیرش ضامن مطرح می کنند.

وی تصریح کرد:در شرایطی که استخدام های دولتی در سال های گذشته کم شده، این موضوع بدیهی است که معرفی کارمند رسمی دولت به عنوان ضامن به بانک، برای متقاضیان وام دشوار است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درهرصورت بانک ها وظیفه حاکمیتی دارند و باید به تمامی مردم در هرسطح درآمدی خدمات مطلوب ارائه کنند و ضمانت حساب یارانه نقدی سرپرست خانوار را قبول کنند،با توجه به نیاز مردم، مجلس نیز از افزایش سقف وام های قرض‌الحسنه و تسهیل در انجام این مهم حمایت می کند.

لازم به ذکر است براساس اعلام بانک مرکزی؛ سقف قرض‌الحسنه اعطایی بانک‌های قرض‌الحسنه از یکصدوپنجاه میلیون ریال به دویست میلیون ریال افزایش یافت./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بانک های قرض الحسنه، بررسی نقش صندوق های قرض الحسنه در بازار غیرمتشکل پولی و نحوه نظارت بر آنها، تسهیلات بانکی قرض الحسنه، تسهیلات قرض الحسنه، سامان دهی قرض الحسنه، سپرده های قرض الحسنه، قرض الحسنه، منابع قرض الحسنه بانک ها، وام قرض الحسنه