نورقلی پور:

سود بالای تسهیلات بانکی مانعی برای رونق تولید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت:کاهش نرخ سود بانکی کم کم عاملی برای افزایش قدرت پول کشور می شود و می تواند در دراز مدت نرخ تورم را نیز کاهش دهد و قطعا خود این مسئله یکی از ضمانت های ایجاد اشتغال در کشور است.

 خانه ملت؛ رامین نور‌قلی‌پور در خصوص کاهش نرخ سود بانکی و اثارات آن بر بخش‌های صنعت و تولید، اظهار داشت: هر نوع کاهش در سود بانکی قطعا می‌تواند عاملی برای رونق تولید و صنایع کشور شود، این یک واقعیت است که صنایع و تولید کشور عمدتا وابسته به تسهیلات اعطایی از سوی سیستم بانکی و بانک‌ها هستند.

سود بالای تسهیلات بانکی مانعی برای رونق تولید

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از موانع بر سر راه تولید و رونق تولید در کشور سود بالای تسهیلات بانک‌ها است، گفت: به‌همین دلیل هزینه تمام شده تولید افزایش می‌یابد و کالای تولیدی قدرت رقابت بالایی ندار، قطعا هر میزانی که نرخ سود بانکی کمتر شود کمک زیادی به رونق تولید کشور می‌کند.

عدم پرداخت معوقات بانکی عامل اصلی تعطیلی و کاهش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی

وی درخصوص اینکه کاهش نرخ سود بانکی تا چه میزانی می‌تواند به رسیدن به اهداف اشتغال‌زایی در کشور کمک کند، اظهار داشت: درحال‌حاضر مشاهده می‌کنیم واحدهای تولیدی بسیار زیادی در کشور وجود دارند که با میزانی کمتر از توان تولید خود فعالیت می‌کنند و بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده‌اند، زمانی که این مسئله را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم عامل اصلی مشکلات این واحدهای تولیدی و صنعتی مشکلات آنها با سیستم‌های بانکی و عدم پرداخت معوقات بانکی است.

صنایع کوچک و متوسط ظرفیت بسیار زیادی برای اشتغال‌زایی دارند

وی ادامه داد: قطعا کاهش نرخ سود بانکی و کمک به تولیدکنندگان می‌تواند عامل رونق بسیاری از واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل کشور شود و فعالیت این واحدهای صنعتی کمک بسیار زیادی به ایجاد اشتغال در کشور می‌کند، صنایع کوچک و متوسط در کشور را فعال می‌کند که ظرفیت‌های بسیار زیادی برای ایجاد اشتغال دارند.

کاهش نرخ سود بانکی عاملی برای افزایش قدرت پول کشور می‌شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی کم‌کم‌ عاملی برای افزایش قدرت پول کشور می‌شود و می‌تواند در دراز مدت نرخ تورم را نیز کاهش دهد و قطعا خود این مسئله یکی از ضمانت‌های ایجاد اشتغال در کشور است، تصریح کرد: در علم اقتصاد این بحث مطرح می‌شود که با کاهش نرخ سود سپرده‌گذاری عمدتا سپرده‌گذاران به بازارهای دیگر ورود می‌کنند، این نوع بازارهای موازی تعریف نشده‌اند و سازوکار مناسبی ندارند و مردم به‌علت عدم اعتبار به بازار به سوی بازارهای موازی مانند طلا و ارز روی می‌آورند که همین مسئله مخل اقتصاد می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قطعا هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به سمت بورس و نظام‌مندتر کردن آن می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند، خاطرنشان کرد: نقش و سیاست‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در این موضوع بسیار حیاتی است و می‌تواند سپرده‌گذاری‌ها را به‌سمت بخش‌های صنعت و تولید هدایت کند./

برچسب ها

اخبار برگزیده