کوچکی نژاد:

توسعه گردشگری حلال کلید جذب گردشگران عرب به کشور

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس گفت: ایران شرایط مناسبی برای گسترش گردشگری حلال دارد اما برای دستیابی به این مهم باید برنامه استراتژیک داشته باشد.

خانه ملت؛ جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به کاهش حدود 7 درصدیِ گردشگر از حوزه خلیج فارس و کشورهای عربی به ایران، گفت: شهرهای زیارتی ایران همچون قم و مشهد بیشترین مقصد گردشگران حوزه خلیج فارس و عرب، به شمار می‌آیند و مردم این شهرها به واسطه حضور این گردشگران به درآمد و گردش مالی مناسبی می‌رسیدند اما تنش‌ها و جنگ‌های منطقه‌ای سبب کاهش این سفرها شده است به همین دلیل درآمد قابل ملاحظه‌ حاصل از سفر آن‌ها دیگر نصیب ایران نمی‌شود لذا مسئولان باید برای تغییر شرایط و گذر از این مشکل فکری کنند.

ضرورت تلاش سفارتخانه‌ها برای خروج از رکود گردشگر عرب در ایران

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران شرایط خوبی به لحاظ فرهنگی و مذهبی برای جذب گردشگران آفریقایی، آسیایی و حوزه خلیج فارس دارد اما خروج از رکود جذب گردشگر از این مناطق نیاز به تلاش بیشتر سفارتخانه‌ها و رایزن‌های فرهنگی دارد.

وی با بیان اینکه کشورهای همچون ترکیه و مالزی راهکارهای متعددی همچون پخش آگهی‌های تبلیغاتی به زبان عربی و ساخت سریال را برای جذب گردشگران عرب دنبال می‌کنند، ادامه داد: کاهش هزینه‌های سفر به ایران برای این دست از گردشگران و تسهیل شرایط و افزایش انگیزه‌ها با در نظر گرفتن امکانات و شرایط مناسب نسبت به کشورهای اطراف می‌تواند افزایش حضور آن‌ها را در ایران به دنبال داشته باشد.

ضرورت سیاستگذاری طولانی مدت و هزینه کرد در حوزه گردشگری

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و مناطق آزاد مجلس با تاکید براینکه باید در حوزه گردشگری هزینه کرد و برنامه‌ریزی و سیاستگذاری طولانی مدت داشت، گفت: ایران به‌عنوان کشوری مسلمان شرایط مناسبی همچون غذاهای حلال و بدون الکل و... را برای گسترش گردشگری حلال دارد اما برای دستیابی به این مهم باید برنامه راهبردی و استراتژیک داشته باشد و برای افزایش زیرساخت‌هایی همچون هتل‌ها و دیگر امکانات تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به گفته مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری در سه ماهه نخست امسال ورود گردشگران از کشورهای حوزه خلیج فارس با ۹ درصد کاهش مواجه شده که تحت تاثیر روابط سیاسی کشورهای حوزه خلیج فارس با ایران بوده است./

برچسب ها

اخبار برگزیده