میرزاده:

هوش و وضعیت تحصیلی ملاک قبولی دانش آموزان در آزمون هدایت تحصیلی

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: آزمون هدایت تحصیلی باید با در نظر گرفتن شاخص هایی مانند هوش و وضعیت تحصیلی دانش آموز برگزار شود.

 خانه ملت؛ میرحمایت میرزاده با اشاره به برگزاری امتحان به منظور هدایت تحصیلی برای نخستین بار در سال جاری، گفت: اگرچه هنوز گزارشی از این تحول در هدایت تحصیلی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از سوی مسئولان مربوطه و مردم نرسیده است اما مسئولان باید دقت داشته باشند که این تحولات مطابق با اسناد بالادستی، سند تحول آموزش و پرورش و برنامه ششم توسعه باشد تا در طولانی مدت به کیفیت سیستم آموزشی ضربه وارد نکند.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت عدالت آموزشی در پی برگزاری این آزمون، افزود: آزمون هدایت تحصیلی باید با در نظرگرفتن شاخص‌های دیگری همراه باشد و مواردی مانند هوش و وضعیت تحصیلی دانش‌آموز در طول سال‌های گذشته لحاظ شود و مسئولان مدارس تنها به نتیجه آزمون بسنده نکنند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیش از هر تحولی در هدایت تحصیلی باید با تقویت جایگاه مشاوران در مدارس آگاهی خانواده را در این زمینه بالا برد تا موفقیت فرزندان‌شان را منوط به تحصیل در رشته‌های تجربی و ریاضی نبینند، ادامه داد: امروزه شرایط کاریابی در رشته‌های مهارتی و هنری بیشتر است لذا خانواده‌ها اگر نگران آینده و شغل فرزندان خود هستند باید واقعیت جامعه را بپذیرند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین تاکید کرد: برگزاری آزمون هدایت تحصیلی می‌تواند یکی از راه‌ها برای مدارس و مناطقی که ظرفیت محدود اما درخواست‌کننده بالایی دارند، باشد اما باید توجه داشت عدالت آموزشی زیرسوال نرود./

برچسب ها

اخبار برگزیده