موافقان کلیات لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح؛

تقویت قابلیت های بازدارندگی صنایع دریایی با تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح

نمایندگان موافق کلیات لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح دلایل موافقت خود را با کلیات این لایحه مطرح کردند.

خانه ملت؛ سیدمهدی مقدسی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 7 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح در موافقت با کلیات آن گفت: این لایحه با اجازه مقام معظم رهبری برای تولید صنایع دریای تنظیم و تهیه شده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در سال 81 تشکیل سازمان صنایع هوایی و در سال 84 تشکیل سازمان هوافضا به تصویب مجلس رسید، عنوان کرد: امروز نیز به دنبال تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح هستیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: انتزاع صنایع دریای باعث می شود،صنایع مرتبط از سایر صنایع جدا شده و باری به دولت تحمیل نشود؛همچنین نیازهای نیروهای مسلح در حوزه دریا تأمین می شود.

بدری: تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح با تأیید مجوز مقام معظم رهبری است

صدیف بدری نیز به عنوان دومین موافق کلیات لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح گفت: قدرت، پیشرفت و امنیت کشور در سایه توانمندی نیروی نظامی قدرتمند است.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تأکید کرد: برای دفاع از کیان میهن و مظلومان جهان نیازمند تجهیز و بروزرسانی صنایع نظامی کشور هستیم که نیروی دریایی یکی از مهم ترین آنها است؛لذا برای تجهیز نیروی دریایی باید سازمان تخصصی داشته باشیم تا برنامه ریزی،مدیریت،طراحی و تحقیق تخصصی در این زمینه صورت دهد.

وی افزود: تقویت قابلیت‌های بازدارندگی در حوزه‌های شناوری مختلف و سلاح‌های دریایی همچنین آینده‌پژوهی،تحقیق، طراحی،ساخت، بهینه‌سازی و ارائه خدمات پشتیبانی با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از جمله حمایت‌هایی است که با تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح انجام می‌شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شد با تأیید مجوز تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح از سوی مقام معظم رهبری مراحل قانونی آن طی شود که اکنون در این مرحله هستیم.

یوسف‌نژاد: تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح باعث ادغام و تجمیع فعالیت‌های صنایع دریایی می‌شود

علی اصغر یوسف‌نژاد نیز به عنوان موافق پایانی کلیاتی لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح گفت: ساخت اقلام، تجهیزات، تعمیرات، نوسازی و بازسازی تجهیزات نظامی صنایع دریایی از مأموریت‌هایی است که با تصویب این لایحه بر عهده سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه برخی سازمان‌ها در حال حاضر این وظایف را بر عهده داشتند، عنوان کرد: با تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح فعالیت‌های این سازمان‌ها ادغام و تجمیع شده و در مسیر درست قرار می‌گیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه تشکیل این سازمان نه تنها بار مالی برای دولت ندارد بلکه باعث کاهش هزینه‌ها نیز می‌شود، خاطر نشان کرد: همچنین از ظرفیت بخش خصوصی در این سازمان استفاده خواهد شد و از آنجایی که این سازمان شخصیت حقوقی مستقل دارد باید آیین‌نامه خاص داشته باشد./

برچسب ها

آمادگی نیروهای مسلح، اخبار برگزیده، خانه های سازمانی نیروها ی مسلح، نیروهای مسلح