مسعودی:

برنامه سازمان سینمایی برای تقویت هویت ایرانی اسلامی در آثار تولیدی

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: برنامه های سازمان سینمایی در راستای جهت دهی به آثار سینمایی به سمت تقویت هویت ایرانی اسلامی، نقش آفرینی در بازارهای جهانی، نهضت تولید محتوا و فعال سازی ظرفیت های نهفته سینما است.

 خانه ملت؛ اصغر مسعودی با اشاره به حضور اخیر رییس سازمان سینمایی، سمعی و بصری در کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: مباحث مختلفی در این نشست مهم از سوی نمایندگان عضو مطرح شد ولی کمیسیون درخواستی مبنی بر اکران ویژه فیلم‌ها پیش از اکران عمومی از سازمان سینمایی نداشت.

نماینده مردم نیریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسائل و مباحث جدی از جمله برنامه‌های سازمان سینمایی در کمیسیون فرهنگی با حضور حیدریان رییس سازمان سینمای عنوان شد، گفت: محورها و برنامه‌های سازمان سینمایی در راستای جهت دهی به آثار سینمایی به سمت تقویت هویت ایرانی اسلامی، نقش آفرینی در بازارهای جهانی، نهضت تولید محتوا، فعال سازی ظرفیت‌های نهفته سینما است که برای هریک از این موارد برنامه‌های خاصی نیز در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه البته به دلیل جایگاه نظارتی کمیسیون فرهنگی لازم است در برخی از موارد اعضای کمیسیون فیلم‌های سینمایی مورد بحث و به اصطلاح مورد دار را ملاحظه و درباره آن نظر می‌دهد، یاداور شد: برخی فیلم‌ها دارای حاشیه‌هایی است که کمیسیون فرهنگی از بعد نظارت بر روی آثار فرهنگی باید نسبت به آن‌ها نظارت باشد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه ما نمی‌خواهیم بار هزینه‎ای بر دوش سازندگان، تهیه کننده و کارگردان فیلم بیفتد و رویکرد کمیسیون فرهنگی حمایت از آثار تولیدی در داخل کشور است، ادامه داد: باید فیلم‌های دارای پروانه ساخت حمایت شوند تا به مرحله اکران سینمایی برسند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعضای کمیسیون فرهنگی، کمیسیون فرهنگی