ذوالقدر در اختتامیه کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی بین المجالس آسیایی مطرح کرد:

آمادگی ایران برای برگزاری نشست نمایندگان زن کشورهای عضو مجمع مجالس آسیایی

ریس کمیته بین المجالس آسیایی، از آمادگی مجلس ایران برای میزبانی نشستی در سال ۲۰۱۸ با حضور نمایندگان زن کشورهای عضو مجمع مجالس آسیایی و با هدف بررسی وضعیت زنان در کشورهای آسیایی خبر داد.

خانه ملت؛ مراسم اختتامیه نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی، مجمع بین المجالس آسیایی برگزار شد.

سیده فاطمه ذوالقدر که به منظور شرکت در مجمع بین المجالس آسیایی به بوتان سفر کرده در مراسم اختتامیه نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی، ضمن تشکر و قدردانی از مجلس و ملت پادشاهی بوتان به خاطر میزبانی این نشست مهم و مهمان نوازی گرم آنان، گفت: امیدوارم برگزاری و نتایج این نشست گام موثری در راستای تقویت همکاری و همدلی میان پارلمان ها و مردم کشورهای آسیایی باشد.

وی افزود:با توجه به اهمیت تعاملات پارلمانی به خصوص در موضوعات مربوط به زنان و جوانان، مایلم با اغتنام از فرصت آمادگی مجلس شورای اسلامی ایران را جهت میزبانی نشستی در سال 2018 با حضور نمایندگان زن کشورهای عضو مجمع مجالس آسیایی وبا هدف بررسی وضعیت زنان در کشورهای آسیایی و همفکری و تبادل نظر جهت رسیدگی به مشکلات و چالش های پیش روی آنان اعلام کنم.

ریس کمیته بین المجالس آسیایی تصریح کرد: برگزاری این نشست می تواند ضمن افزایش هماهنگی لازم میان نمایندگان زن پارلمان های آسیایی در پیشبرد اهداف مشترک، نقش مهمی در ایجاد بسترهای مناسب جهت ارتقاء مشارکت زنان در امور اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در سطوح ملی و منطقه ای ایفا کند./


 

برچسب ها

اخبار برگزیده، استیفای حقوق زنان، اشتغال زنان