سلیمی اظهارکرد:

تحقق چشم انداز گردشگری با سیاست لغو ویزا

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس اعتقاد دارد با سیاست لغو ویزای دوطرفه می توان رشد ۱۱درصدی پیش بینی شده برای گردشگری کشورمان در سال ۲۰۱۷ را محقق کرد.

 خانه ملت؛ علیرضا سلیمی ضمن اشاره به اینکه تعامل سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری با وزارت امور خارجه به منظور اجرای سیاست لغو ویزا با برخی کشورها دارای اهمیت زیادی برای رونق صنعت گردشگری است، گفت: خوشبختانه طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی صورت گرفته و هم اکنون صنعت گردشگری کشورمان روند روبه رشدی دارد اما هنوز از وضعیت مطلوب عقب هستیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لغو ویزای دوطرفه سبب تسهیل ورود گردشگران خارجی به ایران اسلامی خواهد شد، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در افق 1404 باید به جذب بیست میلیون گردشگر دست یابیم در حالی که هم اکنون حدود 5 الی 6 میلیون گردشگر به کشورمان وارد می‌شوند که باید به سرعت آن را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه متولیان حوزه گردشگری و عرصه سیاست باید در انتخاب کشورهای هدف لغو ویزا تامل و توجه جدی انجام دهند، تصریح کرد: در این بین کشورهای همسایه و منطقه می‌تواند در اولویت قرار بگیرد زیرا از حیث فرهنگی و رفت و آمد شرایط راحت‌تری دارند و می‌توان راحت‌تر گردشگران آنها را جذب کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: هم اکنون شرایطی فراهم شده که گردشگران خارجی 180 کشور دنیا می‌توانند در فرودگاه های بین المللی ایران ویزا دریافت کنند اما نباید فراموش کرد که چنین موضوعی باید دوطرفه باشد.

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خوشخبتانه شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) برای کشورمان در سال ۲۰۱۷ رشد ۱۱درصدی پیش‌بینی کرده از این رو می‌توان با اتخاذ سیاست لغو ویزا این مهم را محقق کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، حوزه گردشگری، سازمان میراث فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، صنایع دستی، فراکسیون صنایع دستی، میراث فرهنگی